גלריות
הרן כסלו | Haran Kislev

הרן כסלו | Haran Kislev

רקע: הרן כסלו הינו צייר ישראלי יליד 1985, בוגר תואר ראשון משנקר בהצטיינות. הרן נולד, חי ויוצר בקיבוץ בארי, ממנו שואב השראה בציוריו הן בתיאור הנוף והסביבה המורכבים והטעונים של האיזור, והן בתיאור סצינות אטוביוגרפיות מחייו בתוך הקיבוץ.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

הרן כסלו

הרן כסלו הוא אמן יליד 1985, סיים תואר ראשון B.F.A באמנות רב תחומית משנקר בהצטיינות יתרה, ובוגר ״הכולל״- סטודיו עכשווי לציור של רן טננבאום וגיא אביטל. 

להרן סגנון ציור יחודי של שמן דשן עם אימפסטו כבד, שכבות עבות של צבע ותנועות מכחול רחבות, ולעיתים אף משתמש בהשפרצה ישר מהשפופרת. לרוב, הוא חוקר בעזרת רישומי הכנה בשטח ולאחר מכן חוזר ומצייר מחדש בסטודיו שלו את ציורי השמן, שמבוססים על הרישומים. הרן משחק בעבודותיו בגבול שבין פיגורטיביות להפשטה שהולכת ונמוגה, ובמתח שבין חומריות גולמית ובוצית ולצבעוניות עזה וגרוטסקית. 

הרן נולד בקיבוץ בארי, בו הוא מתוגרר ויוצר גם היום. סביו היה בין מקימי הקיבוץ, ועד היום הקיבוץ מהווה כמקור השראה והשפעה בעבודותיו של הרן. הקיבוץ, אשר נמצא סמך לגדר הגבול שבין ישראל לרצועת עזה, מייצג עבור הרן את החיבור הלא מובן מאליו שבין בית, פסטורליות ושקט ובין חוסר ודאות, פחד וסכנה. 

עם הולדת בנו, במהלך מבצע צבאי גדול, החל הרן לצייר את נופי הגבול שסמוך לאיזור מגוריו. בציורי השמן גדושי הצבע שלו הרן נאבק במדיום ומחפש כיצד לתת ביטוי לתמונות נוף שמתחלפות בהתאם לעונות השנה ובהתאם לתקופות השקט או המלחמה. הרן רואה את ציוריו כתוצאה של ״מסע צייד״- הוא רודף אחר מרחב קומפוזיציוני באיזור מסוכן, ובכך משקף בציוריו את חרדת הקיום היומיומי של החיים לצד גדר הגבול.

הרן מצייר ומתעסק בנושאים רבים, בניהם ציורי הנוף של סביבת הקיבוץ וכן נושאים אוטוביוגרפיים הנוגעים לזהות ושייכות. אחד מהדימויים המרכזיים של הרן הוא הדרך המוליכה אל מחנה הפליטים ״או בורייג׳״, הסמוך לקיבוץ בארי. הדרך, שנחסמה על ידי הצבא, מסמנת תוואי לא פונקציונאלי ומדגישה את הנתק וההבדל  שבין נוף הילדות הפסטורלי ובין האיזור המסוכן שנשלט ע״י כוחות מיליטנטיים. 

הרן מצייר את דימוי הדרך בציורים פנורמריים, שמוליכים את העין עד לנקודה מסויימת בה היא נחסמת, ואשליית האופק האינסופי נעלמת בבת אחת ומחזירה את העין לקדמת הציור, כמעין מעגל פנימי וסגור. כלי נוסף המשמש את הרן ליצירת מתח בנוף הוא השימוש במשיכות מכחול קצביות, מפורקות ושבורות. כך, נוצר בציוריו נוף סבוך בעל רבדים רבים, אשר מחבר מספר נקודות מבט, מסמן מהלך של שוטטות אקספרסיבית ומעביר את החוויה הסובייקטיבית של האמן. הרן מתבונן אל המציאות בצורה נוקבת, והציורים שלו, שמצוירים באור מלאכותי, ספק דמיוני, מדגישים את ההפרעה ואת ההזרה הפוליטית שבנוף. דווקא הצבעים הגרוטסקיים והיופי הבוקע מציוריו מדגיש את האימה והחרדה של האיזור הטעון. 

בין ההשפעות הרבות על הרן נמצאת המסורת הציורית החומרית של המאה ה20, ציירים מוקדמים כמו רמברנדט ואל גרקו וכן הציירים היהודיים לאון קוסוף, פרנק אורבך, חיים סוטין ודיוויד בובמברג.  

ליצירת קשר:

www.harankislev.com
072-338-5220
harankislev@gmail.com


תערוכות
תערוכת מכירה ותרומה למאבק בפגיעות מיניות בנשים בגלריה בנימין בהשתתפות אמנים מובילים רבים. העבודות במחיר של עד 3,500 ש״ח. אוצרת: שרי גולן.
01/02/2018 - 24/02/2018
עבודות נבחרות

קורות חיים
צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...