גלריות
רותי זינגר | Ruti Singer

רותי זינגר | Ruti Singer

רקע: אמנית אוטודידקטית ילידת דרום אפריקה, אשר חיה ויוצרת בכפר יונה. למדה ציור ופיסול במסגרות פרטיות ותוך השתלמויות עם אמנים מוכרים כגון ידיד רובין ורויטל בן-אשר פרץ, וכן התמחתה בציור בדיו יפנית, כאשר היא עושה שימוש בטכניקה זו בעבודותיה היום. זינגר יוצרת עבודות על נייר בטכניקה מעורבת של דיו שחורה וצבעי אקריליק או פסטל, כאשר היא מתארת דימויים ונופים המוכרים לה מילדותה או מהמציאות הנוכחית המקיפה אותה, ומבקשת לתהות באמצעותם על הפער שבין החוויה הרגשית של העולם ובין הניתוח השכלתני שלו.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

רותי זינגר | Ruti Singer 

אמנית אוטודידקטית ילידת דרום אפריקה, אשר חיה ויוצרת בכפר יונה. בוגרת החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב, בו למדה במגמה המעשית עם דגש על אנימציה, וכן בעלת תואר שני בעיצוב תפאורה ותאורה מהחוג לתיאטרון באוניברסיטת ת"א. ויוצרת בכפר יונה. במסגרת לימודיה זכתה במילגות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל. במשך השנים למדה זינגר ציור ופיסול במסגרות פרטיות שונות, ביניהן לימודים אצל האמן ידיד רובין וכן אצל האמנית והאוצרת רויטל בן-אשר פרץ. בין השאר למדה זינגר גם ציור בדיו יפנית, טכניקה אשר נוכחת בעבודותיה היום.

זינגר יוצרת עבודות בקנה מידה קטן ובינוני על נייר באמצעות שימוש בטכניקה מעורבת, אשר משלבת המשלבת דיו שחורה וצבעי פסטל יבש או אקריליק. כך כל עבודותיה מתבססות על אותה התשתית המונוכרומטית, אשר שואבת השראה ממסורות אמנותיות של המזרח הרחוק. ציוריה מתארים נופים בדיו שחורה הנספגת על המצע העדין של הבד, כאשר כתמי הצבע פועלים על הבד את פעולתם ומתווים בו תנודות עדינות כמו גם סערות עוצמתיות. זינגר מתארת בעבודותיה דימויים ונופים המוכרים לה מילדותה ומהמציאות הסובבת אותה בחיי היומיום. היא מציירת דימויים מגוונים כמו חלקי מבנים, פרחים, קברים, סולמות, עמודי חשמל, שלטים, מכוניות וחיות, אשר כולם לקוחים מתוך צילומים שהיא אוספת בעת שיטוטיה בדרכים. זינגר מעבירה את הדימויים מהלך של הזרה וניתוק, כאשר הם מאבדים מהקשרם המקורי ונרשמים בסגנון פיגורטיבי בגוני פסטל רכים, כמו מרחפים על גבי מצע הנייר. ביצירה המוגמרת, הדימויים המקוטעים נדמים ספק מוכרים ומקומיים, ספק זרים ומרוחקים, מנותקים מן הנוף ובה בעת מתמזגים אל תוכו. כך מייצרת זינגר דימוי שלם חדש שנע בין הלירי, המקרי והמופשט לבין המוקפד, הנשלט והמתוכנן. 

עבודותיה של זינגר עוסקות בפער שבין החוויה הרגשית של העולם ובין הניתוח השכלתני שלו. בין שני הקטבים הללו היא יוצרת נרטיב ציורי אשר לצד האסתטיקה מנכיח גם תחושת בדידות, אי נחת, מועקה וחוסר ודאות. בנוסף לכך, זינגר עוסקת בזרות של אובייקטים ובני אדם בתוך הנוף בו הם מתקיימים, ומשקפת את מצבי נפשה ותהיותה בנוגע ליחסי הגומלין שבין האדם לבין הטבע הסובב אותו.  

פרטי יצירת קשר: 
דוא"ל - ruti.singer@gmail.com
אתר - rutisingerart.com
אינסטגרם - ruti_singer
פייסבוק עמוד אמנית - RutiSingerArt 

טלפון - 052-8949841

תערוכות
קיר אמנית לרותי זינגר בבית האמנים תל אביב.
05/07/2018 - 28/07/2018
עבודות נבחרות

קורות חיים
השכלה:
1994 - לימודי תואר שני בחוג לתיאטרון, במגמת עיצוב תפאורה ותאורה, אוניברסיטת ת"א
1987 - בוגרת החוג לקולנוע ולטלוויזיה BfA, במגמה המעשית עם דגש על אנימציה, אוניברסיטת ת"א

תערוכות:
תערוכות יחיד - 
2017 - בית האמנים תל-אביב, אוצרת: רויטל בן-אשר פרץ
2015 - "מרחבים" גלריה קיבוץ חצרים, אוצרת: חווי פיינגולד-דוייטש

תערוכות קבוצתיות - 
2018 - "70 שנות קולנוע" סינמטק תל אביב, אוצרת: ד"ר אביבית אגם-דאלי
2018 - תערוכת התרמה, "פליטים" הבית האדום והוסטל אברהם, אוצרת: הגר שפירא
2018 - תערוכת התרמה, "#גםאני" גלריה בנימין, אוצרת: שרי גולן
2017 - תערוכת מכירה, "פרח נתתי לנורית", גלריה בן-עמי, אוצר: יוחנן הרסון   
2015 - "יחסים בירוק" תיאטרון הבימה והאנגר 2 נמל יפו
צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...