גלריות
רינה פלג |  Rina Peleg

רינה פלג | Rina Peleg

רקע: רינה פלג הינה אמנית ישראלית בוגרת בצלאל ואוניברסיטת אלפרד ניו יורק, אשר עובדת בטכניקה יחודית של קליעה בחומר. האמנית מחוברת בחיה ובעבודתה האמנותית לטבע, לאדמה ולחומר- אותו היא רואה כדרך חיים.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות
רינה פלג

רינה פלג הינה אמנית ישראלית בוגרת בצלאל ואניברסיטת אלפרד ניו יורק, שם גם לימדה. בתקופת שהותה בארה״ב, שם עבדה ויצרה במשך 40 שנה, הציגה בגלריות ומוזיאונים חשובים בארה״ב, יפן, קוריאה, סין וברחבי אירופה. כיום, פלג חיה בכפר יונה ועובדת בגלריה לאמנות עכשווית באום אל פחם, שם היא הקימה סטודיו לקרמיקה ומעבירה שיעורים אודות עבודה בחומר לנשים שמעולם לא עסקו באמנות. בשיעוריה, המיועדים לכל הגילאים, פלג מקפידה לחזק את הנשים ולעודד עשיה יוצרת. כחלק מעבודתה בסטודיו פלג מלמדת נשים ערביות את עבודת הקרמיקה, אותה הן מציעות למכירה.

כבר בילדותה פלג נחשפה בהיכרות ראשונית לתרבויות קדומות, עת שטיילה על הגבעות ליד הקיבוץ בו גדלה. האמנית מחוברת בחיה ובעבודתה האמנותית לטבע, לאדמה ולחומר- אותו היא רואה כדרך חיים. כשבגרה, פלג התנסתה במקרה בקורס קרמיקה של מתחילים, דבר אשר שינה את חיה. היצירה מהאדמה ריגשה, הלהיבה וריתקה אותה. תהליך ההתחברות של האמנית לחומר וליצירה מהטבע כבש את עולמה, והיא החלה לייצר כלים שימושיים באבניים. 

את לימודי התואר השני עשתה פלג בניו יורק, שם חיפשה ונחשפה לשיטות חדשות לעבודה בחומר. בלימודיה, החלה להתנסות באריגה וקליעה, מלאכות שידעה עוד בצעירותה והפכו לחלק משמעותי ביצירתה האמנותית. פלג החלה לארוג וליצור מקלעות בחומר, דרכן יצרה צורות חדשות ומרגשות. אופן העבודה הזה חיבר אותה לחרסים העתיקים שליוו אותה בילדותה בקיבוץ. 

בתהליך עבודתה, פלג משתמשת בטכניקה יחודית של קש ומעבירה אותו לחומר, דבר המפתיע את הצופה. עבור פלג, אשר עובדת מתוך אינטואציה פנימית, החומר נושא את תולדותינו, בעוד האדמה מעלה זכרונות, תורמת לצמיחה ולהבנת החיים. האמנית רואה באדמה רכות, נתינה וצניעות, קבלה והבנה.

סטודיו: 
הגלריה לאמנות אום אל פחם.
אתר: www.rinapeleg.com  

תערוכות
תערוכת יחיד חדשה לאמנית רינה פלג תתקיים בגלריה לאמנות גן שמואל. התערוכה באוצרותם של יוקי צוק ואורית קוליקובסקי.
15/12/2018 - 19/01/2019
עבודות נבחרות

קורות חיים
צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...