גלריות

מאיירים

דוד גרשטיין | David Gerstein

אמן רב תחומי יליד ירושלים, למד בבצלאל, ב-Ecole Supérieure des Beaux Arts בפריז וב-St. Martin's School of Art בלונדון. עוסק בעיקר בציור ופיסול בסגנון צבעוני ועשיר, וכן זוכה פרס מוזיאון ישראל לאיור לשנת 1980.קרא עוד
בעלות שיחה רגילה *

איתמר ניומן | Itamar Newman

צייר, פסל ואמן רב תחומי יליד 1954, חי ויוצר ביבנאל. אוטודידקט, למד בנעוריו בויצו צרפת, היה תלמיד שלא מן המניין בביה"ס לאמנות בצלאל והתמחה בהדפס תחריטים בלונדון. במהלך חייו עבד כמעצב ומאייר וכן מנהל אמנותי בתחום הקולנוע והפרסום, ואף זכה בפרס אופיר על ניהול אמנותי של הסרט "סיפורי ת"א". עוסק בחיבור שבין מדיטציה לאמנות, ומעביר סדנאות וקורסים בשני התחומים במסגרת "סטודיו האי ללימודי אמנות ומודעות" אותו הקים בתחילה במרכז הארץ ולאחר מכן במושבה יבנאל. קרא עוד
0547980147
בעלות שיחה רגילה *

איור הוא תיאור ויזואלי של נושא ומתלווה בדרך כלל למידע טקסטואלי. משום שתפקידו משלב הסבר, המחשה ופרשנות של טקסט תחום האיור ממוקם בין האמנות לעיצוב. מאייר טוב נדרש כישרון ציור טכני הכולל קו אישי ייחודי ויכולת פרשנות יצירתית שתאזן בין נאמנות למידע המופיע בטקסט ולמידע שניתן להוסיף רק באופן ויזואלי. 

איור התפתח באופן מסורתי בהקשר לספרות כתוספת לסיפורים ושירה. כך גם התפתח תחום איור ספרי הילדים שנחשב לפופולרי ביותר עד היום. איור ככלי עיתונאי מופיע לצד ידיעות אקטואליות או ככלי ביקורת סטירי כפי שמגלמות קריקטורות. בהקשר המדעי איור שימש ומשמש לתיאור תופעות מדעיות החל מתיאור בוטני ואנטומי ועד תיאור חלקיקים מיקרוסקופים. איור הוא חלק בלתי נפרד מתחום העיצוב ולכן איור אופנה  ואיור אדריכלי משמשים כאמצעי המחשה ותכנון. תחום המיפוי על סוגיו השונים, מהווה תת קטגוריה נוספת לאיור שכן זוהי המחשה ויזואלית של פני שטח ומרחב.

איור נוצר במגוון סוגי מדיה. האמצעים הבסיסיים הם גרפיט  או דיו ונייר והדפס כאמצעי הפצה. יש מאיירים שעושים שימוש בקולאז' ונגזרות נייר על מנת ליצור דימויים רוויי הקשרים. הפיתוחים הטכנולוגיים השפיעו גם על תחום האיור. כיום קיימות תוכנות גרפיות ממוחשבות המשמשות מאיירים רבים ולעתים רבות גם משפיעות על סגנון האיור. 

למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...