גלריות

ציורי תלת מימד

ישעיהו שמיר | Yeshahayau Shamir

ישעיהו שמיר הינו אמן יליד 1947 המתגורר בהוד השרון, בוגר מכון אבני. שמיר עוסק בציור בטכניקות מגוונות שכוללות ציור, פיסול, עיצוב תפאורות ואיורים. תוך התמקדותו בפיגורה, הוא מתחיל את עבודותיו בסטודיו שלו, תוך התבוננות בדמויות הישובות מולו. באמצעות הדמויות, בוחן שמיר את המתח בין כתם לקו ובין השטוח לתל הממד.קרא עוד
0723341767
בעלות שיחה רגילה *

אנה קוגן | Ana Kogan

ציירת המתמחה בציורי קיר במגוון רחב של טכניקות וסגנונות. קרא עוד
0545842638
בעלות שיחה רגילה *

עוד בימי יוון הקלאסית הציור נתפס כחיקוי של המציאות, ואמנים ניסו לפתח טכניקות ודרכים לייצג באופן מהימן את האובייקטים אותם ראו. ביצירות מסויימות מאותה העת אפילו ניתן לראות נסיונות ראשונים של יצירת אפקט תלת מימדי, אולם בתקופות מאוחרות יותר אנו רואים התמקדות בעיקר בתיאורים שטוחים ודו-מימדיים. תקופת הרנסנס החזירה לשיח האמנותי את החיפוש אחר עומק, נפח ופרספקטיבה, וגדולי אמני התקופה עסקו בניסיון לייצג אלמנטים תלת מימדיים על גבי משטחי ציור בדו מימד. המצאת הצילום במאה ה-19, נתפסה בתחילה כפוטנציאל לשכלול אפקט הייצוג בתלת מימד, אולם רק בשלושת העשורים האחרונים אנו רואים נוכחות הולכת וגובר של תלת מימד בסרטים - ובחודשים האחרונים גם בתמונות סטילס. 

נסיונות לתאר תלת מימד מרחבי בציור קיר של אמן הרנסנס Masaccio בכנסיית Brancacci בפירנצה, איטליה

היכולת לייצר ציור תלת מימדי תלויה במידה רבה בטכניקה ומיומנות של האמן היוצר. אמנים המתמחים בציורי תלת מימד מסוגלים לייצר אשליה אמינה מאוד, וליישם אותה גם באופנים בלתי שגרתיים - כמו למשל ציורים על גבי קירות, תקרות או רצפות, וציורים במרחב הציבורי. אמני רחוב רבים משתמשים באפקט תלת מימד על מנת ליצור עבודות בעלות נוכחות שימשכו את תשומת לב העוברים ושבים. שימוש נפוץ בציורי תלת מימד הוא כדקורציה לעסקים או בבתים פרטיים, כאשר הציור יכול 'להרחיב' את שטח החלל בצורה אמנותית, יצירתית ומלאת דמיון.

ציור תלת מימדי בנמל התעופה בן גוריון, אנה קוגן


למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...