גלריות

קידום אמנים בעידן הדיגיטלי

במשך מאות שנים, אמנים נודעו בעיקר מפה לאוזן. די בטוח שלגוגן לא היה תיק עבודות מסודר כקובץ PDF, ולאונרדו דה-וינצ'י לא הפנה לקוחות לאתר האינטרנט שלו. האמנים ברי המזל שזכו להתגלות, התפרסמו ברבים בעקבות ציורים מפורסמים שיצרו או תערוכות בהן הציגו, אך רבים אחרים ואולי טובים לא פחות נותרו עלומים. נדמה שעד סוף המאה ה-20 לא חל שינוי גדול, כשאמנים רבים עדיין נהגו ללכת לגלריה אחר גלריה, כשהם נושאים עימם מדגם מייצג של העבודות שלהם ומקווים שהן ימצאו חן בעיני בעל הגלריה. 

היום לעומת זאת, כשהחיים של כולנו מתנהלים במדיומים דיגיטליים, לאמנים יש אפשרויות חדשות לשווק ולפרסם את עצמם. אחת מהאופציות הזו, ואולי החשובה שבהם, היא בניית אתר אישי. במה מועיל אתר אישי לאמן?

1. נוכחות במרחב הדיגיטלי - היום באינטרנט נכונה הקלישאה "מי שלא שם לא קיים". הדבר הראשון שרוב האנשים עושים כשהם שומעים על מישהו / משהו שהם לא מכירים, זה חיפוש מהיר בגוגל. אם חיפוש על השם שלך לא מניב תוצאות רלוונטיות, את/ה בעצמך מאבד/ת רלוונטיות.

2. פלטפורמה אידיאלית להצגת עבודות - הכי טוב כמובן לראות עבודות במציאות, אבל האם זה ריאלי לסחוב עבודות ממקום למקום? כמה זמן ומאמץ זה לוקח, שלא לדבר על עבודות מורכבות וגדולות כמו פסלים ומיצבים תלויי מקום. היום, רק באמצעות המקלדת, כל אמן יכול להציג דימויים איכותיים ומגוונים של יצירותיו, ולהוסיף להן טקסטים והצהרות אמן לבחירתו. אתר שבנוי בצורה נכונה עם תכנים מקצועיים, מהווה 'כרטיס ביקור' מופלא מעין כמוהו. הפורמט הזה נוח לא רק לאמן עצמו, אלא גם לכל מי שמבקש להכיר אותו, ויכול בקליק אחד לקבל התרשמות רחבה ומעמיקה. 

3. נגישות וחשיפה לקהל רחב - כשאמנים עברו מגלריה לגלריה עם תיק העבודות שלהם, הם הלכו למקומות שהם הכירו בלבד. היום אין צורך ללכת בעצמנו למקומות, אלא לאפשר לאנשים הרלוונטים למצוא אותנו. החיפוש באינטרנט היום הוא מורכב ומתקדם, כאשר אנשים לא מחפשים רק שמות של אמנים אלא גם מבצעים חיפוש על טכניקות, מדיומים ואזורים גיאוגרפיים בהם האמנים פועלים. אולי לא הייתם מעלים זאת על דעתכם, אבל ביטויים כמו 'ציירי שמן קלאסיים ברמת גן" עשויים להיות ביטויי מפתח שיובילו אליכם לקוחות. כמובן שבאמצעות האינטרנט גם ניתן להתעלות על מרחקים גיאוגרפיים ופערים של שפה, ולהגיע גם לגורמים משמעותיים בחו"ל.

בהתחשב בכל אלו, ברור שאתר אישי הוא אלמנט מפתח עבור כל אמן. אתר טוב יהיה אתר עם תוכן מקצועי ורלוונטי, דימויים איכותיים, התאמה מיטבית גם לפורמט סלולארי, ושילוב של ביטויי מפתח לקידום אורגני ברשת, שיכולים להביא לקוחות פוטנציאליים. 

רוצים לבנות אתר אינטרנט, שהוא גם מקודם באופן אורגני ברשת, ומותאם בו בעת לשדה האמנות וכן לכם? 
צרו קשר איתנו ונשמח לדבר.


למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...