גלריות
איה סריג | Aya Sarig

איה סריג | Aya Sarig

רקע: אמנית המתמחה בציורים מופשטים בטכניקת שמן על בד, ויוצרת בסטודיו שלה בקרית המלאכה. בעלת תואר ראשון בלימודי קולנוע וטלוויזיה מאוניברסיטת תל אביב, ובעלת הכשרה אמנותית מהסטודיו של האמן משה גבעתי. ציוריה של סריג מהווים מיזוג של אסוציאציות חופשיות ודחפים אנרגטיים, המתורגמים למעשה ידיה. היצירה שלה משקפת את התהליכים הפנימיים האישיים שהיא עוברת אשר מושפעים מהאירועים והאנשים הסובבים אותה. הציור שהיא יוצרת משקף את המתח בין שני כוחות יוצרים - זה המגדיר את הציור מבעוד מעוד ומתכנן אותו, ומנגד זה המביא את הציור לכדי מימוש באמצעות צבע ותנועה.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

איה סריג | Aya Sarig

אמנית פלסטית המתמחה בציורי שמן על בד, ויוצרת היום בסטודיו שלה בקרית המלאכה. סריג בעלת תואר ראשון בלימודי קולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת ת"א, ובעלת הכשרה וכן ניסיון תעסוקתי בניהול מערכות מידע וניהול פרויקטים. את הכשרתה האמנותית קיבלה בסטודיו של האמן משה גבעתי, ובשנים האחרונות היא מתמקדת אך ורק באמנות. 

סריג יוצרת ציורים מופשטים, רובם בקנה מידה גדול. הדימויים שהיא יוצרת על גבי הבד מהווים מיזוג של אסוציאציות חופשיות ודחפים אנרגטיים, המתורגמים למעשה ידיה. היצירה שלה משקפת את התהליכים הפנימיים האישיים שהיא עוברת אשר מושפעים מהאירועים והאנשים הסובבים אותה. יצירתה היא למעשה לבה אשר מביע את עצמו ואת סערתו, בעוצמה וברכות, בעדינות ובנוכחות גם יחד. עבודותיה מבטאות דו שיח שלה עם עצמה ועם החברה בה היא חיה, שבמהלכו היא מגדירה את ה'אני' שלה עצמה. 

סריג תופסת את המהלך האמנותי כבעל שתי פנים - הפן המגדיר והפן המביא לכדי מימוש. נסיונה הענף בניהול פרויקטים מחדד אצלה את הפן המגדיר - זה אשר מתכנן ומארגן היטב את היצירה מבעוד מועד. עם זאת, היא מודעת לכך שהגדרה זו מוגבלת על ידי אנרגיות ודחפים משתנים, ולכן העבודות מתוכננות מראש רק ברמה האנרגטית שלהן, כלומר ברמת הדחף אשר מניע את יצירתן. לצד זאת, הפן המממש הוא זה שיוצר את העבודה בפועל, והוא מוכתב על ידי הבחירה בגווני הצבע, צורותיו ומשיחות המכחול. תהליך היצירה כולו מתרחש בהינף יד ובתנופת הדחף, כאשר לעיתים מוביל הצבע ולעיתים התנועה. בתוך כך, סריג שבה ובוחנת בכל עת את הפן המגדיר אל מול הפן המממש, אשר נמצאים בכל עת יחדיו בהתרחשות האמנותית. הציור עצמו הינו תוצר של המתח בין שני הכוחות הללו, והוא מסתיים רק לאחר ההגעה לאיזון פנימי. לעתים אף נדרשת הפוגה בתהליך היצירה, במהלכה היא מקבלת החלטות, עורכת שינויים, ומחזירה את אותו איזון לעבודה המתהווה. 

פרטים ליצירת קשר:
טלפון - 
050-3387814
דוא"ל - 
sarigaya@gmail.com
סטודיו - שביל המרץ 4, קומה 2, קרית המלאכה

תערוכות
תערוכת יחיד חדשה לאמנית איה סריג, בה תציג סדרת עבודות חדשה שיצרה בעקבות השבעה על אחיה.
19/12/2019 - 11/01/2020
עבודות נבחרות

קורות חיים

השכלה:
BA כללי וקולנוע וטלוויזיה, אוניברסיטת ת"א
לימודי ציור אצל משה גבעתי

תערוכות:
תערוכות יחיד - 
2018 "מארגים דקיקים של זיכרונות", בית קנדינוף, אוצרת: ד''ר נירה טסלר
2017 "פעימות", הצבת קיר בבית האמנים החדש ראשון לציון, אוצרת: צילה פרידמן 

תערוכות קבוצתיות -
2018 מקום לאמנות תל אביב
2018 בנק הפועלים, תערוכת התרמה למען המלחמה באיידס
2018 תערוכה ליום השואה בגדה המערבית, אוצרת: מירה צדר
2017 "הרוח הישראלית", תערוכה קבוצתית מטעם בנק דיסקונט
2017 "מבט על אהבה", גלריה צדיק, ת"א
2016 "RE MEMBER", גלריה אסול, ת"א, אוצרת: ד''ר אביבית אגם דאלי
2016 "מקום", סלון יפו וגלריה מונטיפיורי, ת"א

צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...