גלריות
איתמר ניומן | Itamar Newman

איתמר ניומן | Itamar Newman

רקע: צייר, פסל ואמן רב תחומי יליד 1954, חי ויוצר ביבנאל. אוטודידקט, למד בנעוריו בויצו צרפת, היה תלמיד שלא מן המניין בביה"ס לאמנות בצלאל והתמחה בהדפס תחריטים בלונדון. במהלך חייו עבד כמעצב ומאייר וכן מנהל אמנותי בתחום הקולנוע והפרסום, ואף זכה בפרס אופיר על ניהול אמנותי של הסרט "סיפורי ת"א". עוסק בחיבור שבין מדיטציה לאמנות, ומעביר סדנאות וקורסים בשני התחומים במסגרת "סטודיו האי ללימודי אמנות ומודעות" אותו הקים בתחילה במרכז הארץ ולאחר מכן במושבה יבנאל.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

איתמר ניומן 

צייר, פסל ואמן רב תחומי יליד 1954, חי ויוצר ביבנאל. ניומן הוא אוטודידקט, למד בנעוריו בויצו צרפת, היה תלמיד שלא מן המניין בביה"ס לאמנות בצלאל והתמחה בהדפס תחריטים בלונדון. במהלך שירותו בצה"ל שימש כמעצב התפאורות של להקת הנח"ל, ובהמשך חייו המקצועיים עבד כמעצב ובונה תפאורות לטלוויזיה ותיאטרון, וכן עיצב בובות עבור 'החבובות' בניו יורק. כמו כן שימש ניומן כמאייר ומעצב גרפי, כאשר בין היתר עיצב את עטיפת התקליט הראשון של כוורת - 'סיפורי פוגי', וכן אייר ספרים כגון "שירים" של מאיר אריאל, "לא שם זין" דן בן אמוץ, , "ילדי המים", שירה של דני מינסטר ורבים אחרים. בשנות השמונים שחזר את קפה 'פילץ' המיתולוגי בתל אביב, וזכה לשבחים רבים על יכולותיו בעיצוב ושחזור. ב-1990 שחזר את המרכבה של מונטיפיורי, המוצבת היום במשכנות שאננים בירושלים. בנוסף לכך, עד שנת 1997 תפקד גם כקולנוען, יועץ ומנהל אמנותי של סרטים, וזכה בפרס אופיר על הניהול האמנותי של הסרט "סיפורי ת"א". הוא ביים עשרות תשדירי פרסומת, כאשר פעמים רבות לקח חלק גם בכתיבת התסריט והמוסיקה. עוד מבחינה מוסיקלית, שיתף פעולה עם אמנים רבים כמו רמי פורטיס וברי סחרוף, והיה מהוגי ומייסדי ביה"ס 'רימון'.

מלבד שלל עיסוקיו היצירתיים בתחומי העיצוב, הקולנוע והמוסיקה, ניומן הוא גם אמן רב תחומי אשר יוצר, מלמד ומציג בתערוכות. בשנת 1997, לאחר מחקר בן 20 שנה בנושא השואה, הציג תערוכת יחיד בשם "193945- מחווה לפרימו לוי" במוזיאון לאמנות ישראלית ברמת גן. בתערוכה הציג יצירות עליהן עבד במשך 7 שנים, שנעשו במגוון דיסציפלינות. בסוף שנת 1997 התוודע ניומן לתורת הבודהיזם, אשר השפיעה רבות על עשייתו המקצועית והאמנותית. עבודות רבות שיצר מאז עוסקות בחיבור שבין הבודהיזם והאמנות. מלבד זאת, הוא פרש מתעשיית הקולנוע והפרסום, והחל לפתח שיטת לימוד שמשלבת את ה-mindfulness יחד עם ההתבוננות, המודעות והעשייה האמנותית. הוא הקים את 'סטודיו האי ללימודי אמנות ומודעות', בו העביר קורסים וסדנאות ברישום וציור, וקורסי הכנה לקבלה ללימודי השכלה גבוהה בתחומי האמנות העיצוב והאדריכלות. ב-2010 ניומן וזוגתו ליאורה עזבו את מרכז הארץ לטובת המושבה יבנאל, בה הקימו מרכז מדיטציה וחידשו בה את פעילותו של סטודיו האי. בסטודיו ביבנאל ניומן ממשיך ליצור ללמד ולהנחות סדנאות, וחלק מעבודותיו מוצגות בגלריה שנבנתה במתחם. 

ניומן הציג תערוכות יחיד בגלריה אחד העם בתל אביב ובמוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית, וכן הציג במגוון תערוכות קבוצתיות, במוזיאון רמת גן, המוזיאון הפתוח בתפן, מוזיאון וילפריד, הביאנלה לפיסול בעין הוד, ועוד.


תערוכות
עבודות נבחרות

קורות חיים

תערוכות:

תערוכות יחיד - 

1983 גלריה אחד העם תל אביב
1997 מחווה לפרימו לוי - 193945, מוזיאון לאמנות ישראלית רמת גן

תערוכות קבוצתיות - 

1984 אמנות עכשיו, גלריה רדיוס תל אביב
1984 פרויקט מיוחד, גלריה אחד העם תל אביב (קטלוג)
1985 אמנות ישראלית בשנות ה-80, גלריה ארט & ג'נרל ניו יורק (קטלוג)
1987 ציור ציטטה, מוזיאון לאמנות ישראלית רמת גן (קטלוג)
1990 פיסול בממד אנושי, הביאנלה לפיסול עין הוד (קטלוג)   
1998 אבני דרך בפיסול ישראלי, המוזיאון הפתוח תפן (קטלוג)
1999 שואה, מוזיאון התנ"ך
2002 גבולות הפיסול, המוזיאון הפתוח עומר (קטלוג)
2005 פרופיל תל אביב, 200 אומנים מציירים היסטוריה, קיר חוץ בניין העריה תל אביב (קטלוג)
2006 התעוררות, מוזיאון ווילפריד לאומנות המזרח (קטלוג)
2011 אחד העם 90 רמלה 2011, תחנת רמלה לאמנות עכשווית

צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...