גלריות
ביאנקה ספריינס | Bianca Severijns

ביאנקה ספריינס | Bianca Severijns

רקע: אמנית נייר הולנדית-ישראלית, אשר פועלת בתל אביב בסטודיו "Peace of Paper" אותו ייסדה בשנת 2012. ספריינס, אוטודידקטית בהכשרתה, יוצרת את עבודותיה מתוך חקירה מודעת של הנייר כמדיום וחומר. ספריינס החלה לעסוק באמנות כחלק ממחקר של מחזורי הטבע, והמשיכה ביצירה ככלי לביטוי תימות הומניסטיות יותר. היא שכללה סגנון אמנותי ייחודי ואישי, אשר משלב טכניקות של שזירה, מיזוג וחיבור בשכבות של חתיכות נייר שנקרעו ביד.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

ביאנקה ספריינס | Bianca Severijns
אמנית נייר הולנדית-ישראלית, אשר פועלת בתל אביב בסטודיו "Peace of Paper" אותו ייסדה בשנת 2012. ספריינס, אוטודידקטית בהכשרתה, יוצרת את עבודותיה מתוך חקירה מודעת של הנייר כמדיום וחומר. היא שכללה סגנון אמנותי ייחודי ואישי, אשר משלב טכניקות של שזירה, מיזוג וחיבור בשכבות של חתיכות נייר שנקרעו ביד. 

ספריינס החלה לעסוק באמנות כחלק ממחקר של מחזורי הטבע, והמשיכה ביצירה ככלי לביטוי תימות הומניסטיות יותר. ביצירתה היא חוקרת את מסעה האישי, כמי שנולדה בהולנד ועלתה לארץ מאוחר יותר, בניסיון להשתלב בחברה הישראלית. רוב גוף העבודות שלה מגיב לחווית ההגירה, כמו למשל עם סדרת העבודות “Uprooted Series” (2017, 2018), שעסקה בנושאים של מתח, הפרדה כפויה, בידוד וסדר אל מול אי סדר. עבודות אלו היו קומפוזיציות נייר מופשטות, והן ביטאו את השבריריות והפגיעות של להיות עקור משורשיך. בסדרת עבודות אחרת, “Sisters Series”, (2017), התמקדה ספריינס במחיקת הזהות שהיא לרוב תוצאה של תהליכי הגירה כאלו, וביטאה זאת תוך שימוש בפניהן של שלוש בנותיה כמצע עבור עבור כלי הקיבול שיצרה מנייר. 

עבודותיה העדכניות של ספריינס מורכבות מאובייקטים אשר קשורים ומחוברים באופן ישיר לבית, כגון שטיח, שמיכות ואגרטלים. חפצים אלו לא נוצרו במקור מתוך המחשבה שישמשו כאובייקטים אמנותיים, וספריינס מעבירה אותם טרנספורמציה לכדי פיסות אמנות עכשווית מלאות משמעויות מטאפוריות. בעבודות אלו, ספריינס מדגימה את מיומנויותיה הטכניות על ידי הדגמת חדשנות במדיום הנייר – היא מאתגרת טכניקות ישנות ומשנה אותן, ומתנסה עם תהליכי יצירה חדשים. לדבריה, "הנייר כחומר הוא פגיע, עדין וצנוע באותה מידה שהוא חזק, החלטי ועוצמתי. עבורי הנייר הוא חומר שניתן לעבד בחופשיות, עם מגוון בלתי מוגבל של אפשרויות ואתגרים". 

יצירתה של ספריינס משרה תחושה טהורה של 'עבודת יד', ובאמצעותה היא מספרת סיפור שעוסק באי השלמות הסימבולית של החיים עצמם. עבודותיה זמינות לרכישה, והיא יוצרת גם פרויקטים מוזמנים. ספריינס הציגה את תערוכת היחיד הראשונה שלה כאמנית נייר עכשווית, במגדלי אלקטרה, ראשון לציון בשנת 2017. לאחרונה הוזמנה על ידי ארגון ה-GAA להשתתף במסגרת הביאנלה בוונציה 2019.

קרדיט צילום: סיגל קולטון.

פרטים ליצירת קשר:
טלפון – 0525670730
דוא"ל - bmseverijns@gmail.com 
אתר - www.biancaseverijns.com
פייסבוק –  BiancaSeverijnsPaperArtist/
אינסטגרם - bianca_severijns_paper_artist/
סטודיו - רחוב הגבעה 6, רמות השבים 

תערוכות
תערוכת יחיד חדשה לאמנית ביאנקה ספריינס בגלריה פריסקופ, בה תציג שמיכות העשויות חוטי נייר קרוע, חפצי נוי מחוררים וכן סדרת תבליטים מינימליסטיים.
10/10/2019 - 15/11/2019
שיח אמן בהשתתפות אמנית הנייר ההולנדית ביאנקה ספריינס, כחלק מתערוכת היחיד שלה 'שמיכות ביטחון' שמוצגת בגלריה פריסקופ.
09/11/2019 - 09/11/2019
עבודות נבחרות

קורות חיים

השכלה:
1983-1987 תואר ראשון מאוניברסיטת אמסטרדם למדעים שימושיים, הולנד

ניסיון תעסוקתי:
1989-2012 בעלת סטודיו לעיצוב GiBi, הולנד וישראל

תערוכות:
תערוכות קבוצתיות - 
2019 "Personal Structures -  Time | Space | Existence", תערוכה במסגרת הביאנלה בוונציה, איטליה. אוצרת: ולריה, רומאניני.
2017 "Art beyond Waste", משרדי אלקטרה במגדל הסחר ראשון לציון. אוצרת: רונית רייק. 

פרסומים:
2018 ראיון ותמונת שער במגזין Art Reveal, גיליון מספר 39
2017 ראיון במגזין Asian Design, גיליון מספר 68

צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...