גלריות
גילי לב ארי | Gili Lev Ari

גילי לב ארי | Gili Lev Ari

רקע: ציירת ילידת 1978, חיה ויוצרת בתל אביב. בוגרת תכנית המאסטר קלאס בסטודיו התחנה (2014) ולימודי אמנות במכון אבני (2007). לב ארי מתמקדת בציורי טבע דומם בטכניקה פיגורטיבית-ריאליסטית קלאסית, כאשר היא מושפעת מאוד הן מציורי ה'ואניטס' ההולנדיים, והן מזרם הפופ-ארט שמקורו בשנות ה-60. בהתאם לכך, ציוריה מחברים בין תרבות הצריכה הזולה ובין הציור האירופאי היוקרתי, ומבטאים צבעוניות, פתיינות והומור לצד אפלוליות ומקאבריות.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

גילי לב ארי 

ציירת ילידת 1978, חיה ויוצרת בתל אביב. בוגרת תכנית המאסטר קלאס בסטודיו התחנה (2014) ולימודי אמנות במכון אבני (2007). לב ארי מתמקדת בציור פיגורטיבי-ריאליסטי קלאסי באמצעות טכניקת שמן על בד או על נייר, בפורמטים קטנים עד בינוניים. מרבית עבודותיה מתארות טבע דומם, כאשר היא מושפעת מאוד מציורי ה'ואניטס' ההולנדיים. בדומה לציורים אלו, גם בעבודותיה של לב ארי נוצרת אשלייה יפהפייה ואפלוליות מקאברית אשר מנכיחה את הארעיות, הכיליון הצפוי, והתחושה לפיה הכל בר חלוף. מאז ומתמיד היא נמשכה לסגנון הציור הקלאסי ולאלגנטיות האירופאית, ולכן גם עבודותיה מבטאות סגנון ציור דומה וגימור מוקפד.

השפעה נוספת על עבודותיה של לב ארי מגיעה מכיוון זרם הפופ ארט, שעסק בשילוב של אובייקטים מתרבות 'נמוכה' ו'גבוהה', ובטשטוש הגבולות בין היומיומי והזול ובין הנשגב. לב ארי שואבת השראה ממייצגי הז'אנר בשנות ה-60 כמו ווין טיבו וקלאס אולדנבורג, כמו גם מאמנים עכשוויים דוגמת וויל קוטון ודייוויד לה שאפל. בהתאם לכך, עבודותיה של לב ארי מציגות קיטש אירוני ומודע לעצמו, ולא מעט הומור עצמי. היא משתמשת בצבעים בוהקים, כשעיקר העיסוק שלה אינו בציור עצמו ובמרכיבים הצורניים שלו, אלא בניכוס הדימויים ובנרטיב שהם מייצגים. נקודת המוצא שלה היא שהדימויים החזותיים הניבטים אלינו מפרסומות וברשתות החברתיות, מקיפים ומפתים אותנו. אנו חושקים בדימויים הללו, ומתקשטים בהם בניסיון להשיג תחושת אושר שלעולם אינה מספקת. ניכוס הדימויים הללו בציוריה של לב ארי מדגיש את הכמיהה לחפצי נוי ומותרות המייצגים אידיאל של יופי.

אם כן, האובייקטים המופיעים בעבודותיה מתכתבים עם אסתטיקת פופ המוכרת מוידאו קליפים של כוכבות כמו ביונסה, מדונה, וליידי גאגא, כמו גם תכניות ריאליטי, ערוץ הבידור וטרנדים של אופנת המונים זולה. היא מציירת דברי מתיקה, סבונים ריחניים, חפצי נוי וצעצועים, כמו למשל גולגלות מיניאטוריות שנמכרות בחנויות יצירה או חנויות 'הכל בדולר'. ההצבה המכוונת של האובייקטים על בדי סאטן בוהקים מייצרת את אותה אסתטיקה פופית וסינטתית, ואילו הציור בטכניקה ריאליסטית מוקפדת, שלוקח שעות רבות להשלימו, מדגיש את הניגודיות הזו ובה בעת מאדיר את האובייקטים המתוארים. לב ארי מדמה את בחירת האובייקטים לפעולת אוצרות, באמצעותה היא מרכיבה לעצמה מעין קופסת תכשיטים או קופסת פטיפורים ציורית. בניגוד לגודש ולעומס בו האובייקטים הללו מצויים בד"כ, בעבודות של לב ארי הם מבודדים באופן כמעט פולחני, אשר יוצר אווירה אינטימית של משיכה ופיתוי. לב ארי מנסה לגרום לצופים לחמוד את הדימויים בעצמם, לנכס הן את האובייקטים והן את העבודות. כך גם ניתן למצוא בעבודות מיניות מרומזת, שנעה בין פתיינות לילדותיות.

עד כה הציגה לב ארי במגוון תערוכות קבוצתיות, ביניהן בתערוכות הבוגרים של מכון אבני ושל סטודיו התחנה, בתערוכת המכירה של ספריית גן לוינסקי, בגלריית בן עמי, בגלריית מקום לאמנות בקרית המלאכה, ובגלריית המשולש. 

ליצירת קשר - 
מספר טלפון: 054-3077543
מייל: gilithewitch@gmail.com

תערוכות
עבודות נבחרות

קורות חיים

השכלה:
2012-2014  התמחות בציור פיגורטיבי במסגרת תכנית המאסטר קלאס של סטודיו התחנה
2008-2010  לימודי ציור פיגורטיבי בבית ספר לציור התחנה כיתת יום - תכנית מאסטר קלאסי
2003-2007  לימודי תעודה באמנות ואיור במכון אבני

תערוכות:
2003 - תערוכה קבוצתית בתיאטרון "קרוב", אוצר: דורון פורמן
2007 - תערוכת בוגרים מכון אבני, אוצרת: עדי אנגלמן
2010 - "נטליה", תערוכה קבוצתית בגלריה חנינא, אוצר: דרור בורשטיין
2013 – תערוכת בוגרים- גלריית התחנה, אוצרת: ליזה גרשוני
2016 - תערוכת התרמה קבוצתית למען ספריית לוינסקי - גלריית מקום לאמנות בקריית המלאכה, אוצרת: רווית הררי
2017 – "פריים טיים" תערוכה קבוצתית בגלריה מרכזית בתל אביב, אוצר: דורון פורמן
2017 - "Art Party", תערוכה לציון שלוש שנות פעילות לגלריית "מקום לאמנות בקריית המלאכה"  
2017 - תערוכת התרמה "פרח נתתי לנורית" בגלריית בן עמי עבור הקו החם של אורלי וגיא
2017 - תערוכת התרמה בגלריית המשולש עבור המרכז לנפגעות תקיפה מינית

צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...