גלריות
דיוויד לואיס | David Louis

דיוויד לואיס | David Louis

רקע: צייר אוטודידקט יליד 1949, אשר פעיל גם כמוסיקאי (נגן מלחין ומנצח) וכמרצה לקבלה. לואיס יוצר בצבעי מים ובטכניקת שמן על בד, ציורים המתארים הן נופים טבעיים שהם תוצר של התבוננות חיצונית, והן רעיונות מופשטים ועל טבעיים שנובעים מהתבוננות פנימית. הוא שואב השראה מזכרונות ילדותו, כמו גם מעולם הקבלה והפילוסופיה היהודית.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

דיוויד לואיס | David Louis

דיוויד לואיס הוא צייר, מוסיקאי ומרצה לקבלה, אשר נולד באילינוי בשנת 1949. מגיל צעיר לואיס נמשך לציור, אולם מצא עצמו משתלב דווקא בעולם המוסיקה, כשלמד ניגון בחצוצרה, הלחנה וניצוח והתגלה כמוסיקאי מחונן. המוסיקה נהייתה חלק בלתי נפרד ממנו: הוא מצא עצמו מלחין מוסיקה קלאסית, ומופיע כנגן ומנצח עם תזמורות פילהרמוניות ברחבי העולם. בנוסף, התנסה לואיס בג'אז אמריקאי, מוסיקת פולק, בלוז, מוסיקה חסידית ומוסיקת רוק, ואף הופיע בוודסטוק עם להקת החימום של ג'ניס ג'ופלין. ברבות השנים, במקביל לפעילותו המוסיקלית, חזר לואיס לאהבתו הראשונה והחל לצייר כאמן אוטודידקט.

לואיס יוצר עבודות בצבעי מים וכן בטכניקת שמן על בד, כאשר הוא שואב השראה רבה מזכרונות ילדותו וכן מעולם הקבלה והפילוסופיה היהודית. לעיתים מושאי הציור שלו מגיעים מתוך התבוננות בטבע, ולעיתים מתוך ראייה פנימית, וכך ניתן למצוא בציוריו תיאורי נוף וטבע דומם, לצד עבודות מופשטות יותר המגלמות רעיונות על טבעיים בצבע. שאיפתו של לואיס היא לראות כיצד הפיגמנטים הטבעיים עוברים טרנספורמציה לכדי מחשבות מטאפיזיות. לואיס שם דגש רב על הצבע עצמו, כאלמנט פיסי אותו הוא יוצר תוך מחשבה על המשמעויות הקבליות של הצבעים. בעיניו, המגע של הצבע על בד הציור מהווה את המפגש שבין המחשבה הפנימית ובין הציור, ולכן הוא מנסה לצמצם עד כמה שניתן את נוכחותה של מברשת הצבע על הבד.

לואיס הציג במגוון תערוכות ברחבי הארץ, ביניהן תערוכות קבוצתיות בבית ציוני אמריקה בתל אביב, מרכז בגין בירושלים, סינמטק ירושלים ותיאטרון ירושלים, וכן במסגרת הביאנלה של ירושלים. כמו כן הציג תערוכות יחיד במצדה, בעמק רפאים בירושלים, ובמרכז ז'ראר בכאר בירושלים. עבודותיו הוצגו גם בבריסל, קוויבק וניו יורק בתערוכות פרטיות. 


תערוכות
עבודות נבחרות

קורות חיים

תערוכות:
תערוכות קבוצתיות - 
2017 Group Exhibit, AACI, Jerusalem
2016 Group Exhibit, Jerusalem Theatre, Israel
2015 
Group exhibit, Begin Center, Jerusalem Israel
2014 
Group exhibit, The Jerusalem Cinematheque - Israel Film Archive
2013 
Group exhibit, Jerusalem Biennale 
2007-2012 
Private art shows in Israel,  Brussels, New York,  and Quebec
1983 
Group exhibit at Beit Zioney America, Tel Aviv Israel

תערוכות יחיד - 
2017 Solo Exhibit, Masada
2017 Solo Exhibit, Jarar Bachar center, Jerusalem
2016 June-July, Solo Exhibit, Emek Refaim, Jerusalem
2014 Solo art exhibit, Massada, Israel


פרסומים:

2015-2016 Features in online magazine 44Degrees

צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...