גלריות
דפנה קצור | Daphna Katzor

דפנה קצור | Daphna Katzor

רקע: אמנית רב תחומית בוגרת מכללת וי"צו חיפה, אשר עוסקת בפיסול, צילום, ועבודות דיגיטליות המשלבות צילום וגרפיקה ממוחשבת. קצור פועלת כצלמת מקצועית ומפעילה סטודיו לצילום שמציע גם סדנאות לימוד וימי גיבוש לקבוצות. במקביל היא יוצרת עבודות המשלבות בין צילום דיגיטלי לגרפיקה ממוחשבת, וכן פסלי ברונזה וקרמיקה ברוח סוריאליסטית. קצור השתתפנה במגוון תערוכות בארץ ובעולם, ביניהן ביאנלה לצילום בביג'ינג וביאנלה לאמנויות יפות וצילום תיעודי בברלין.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

דפנה קצור | Daphna Katzor

אמנית רב תחומית העוסקת בפיסול, צילום ועבודות דיגיטליות. קצור בוגרת לימודי בצילום במכללת ויצ"ו חיפה, וכן למדה לימודי מולטימדיה בהם התמחתה בעיבוד צילום ממוחשב וגרפיקה ממוחשבת, כאשר טכניקות אלו מלוות אותה גם ביצירתה האמנותית הנוכחית. 

העיסוק בצילום מלווה את קצור לאורך שנותיה בעולם האמנות, והיא זכתה במלגת לימודים באמנות פלסטית בקטגוריית הצילום של 'קרן שרת'. מתחילת שנות ה-80 היא פועלת כצלמת מקצועית, כאשר בין היתר עבדה כצלמת אופנה ופורטרטים בעתון 'מעריב'. היא בעלת סטודיו פרטי לצילום, 'סטודיו שוט', אשר מתמחה בצילומי פרסום, ומציע סדנאות ללימוד צילום וימי גיבוש לקבוצות וארגונים.

לצד הצילום המסחרי, קצור עוסקת באמנות דיגיטלית מבוססת צילום. למרות שלא חשבה שתעסוק בצילום כמדיה אמנותית, התפתח בה צורך עז להשתמש במדיום הצילומי גם כאמצעי ביטוי אישי. את הצילומים הדיגיטליים המשמשים אותה לעבודות הניו מדיה הללו, קצור יוצרת סטודיו שלה אך גם במרחבים פתוחים וטבעיים, ובאמצעות הגרפיקה הממוחשבת היא משלבת אותם בתוך חללים ומרחבים דיגיטליים, ומקנה להן רוח סוריאליסטית. השילוב של הטכניקות השונות ביצירה האחת מביא לתוצר ייחודי, חדשני ומסקרן, אשר הפרטים בו מתחדדים ומקבלים משמעות נוספת.

בנוסף לצילום ולעבודות הדיגיטליות, בשנות התשעים החלה קצור לפסל בקרמיקה וברונזה. בתהליך הפיסול, היא משתמשת בגוש חימר או בחימר חולי, אותו היא מעבדת באופן ידני וצובעת על ידי אנגוב, בטכניקת טרה סיגלטה ולבסוף גם בגלזורות שונות. לעיתים פסלי הקרמיקה ישמשו אותה גם ליציקת פסלי ברונזה. הדימויים שהיא מפסלת הם פיגורטיביים ברובם, וחלקם לקוחים מעולם הצומח, החי והחפצים הדוממים. קצור שואבת השראה מחייה האישיים, חוויותיה והתהליכים בחייה, אותם היא מתרגמת לפסלים ברוח סוריאליסטית. 

בעבודותיה קצור עוסקת לרוב בדמויות אנושיות. בסדרת 'יחסים' היא בוחנת את הדינמיקה בין גברים ונשים, ומתמקדת בדמות האשה והשינויים החלים בה במציאות העכשווית. בסדרה 'ילדים' היא מתייחסת בעיקר לסביבה בה אנו חיים ומגדלים את ילדינו, ונוגעת בשינויים הקשורים בה, באקלים ובטבע. בעבודות אלו היא 
משלבת תמונות דמיוניות של טבע נשגב יחד עם נוף אורבאני עתידני, על מנת לייצג את הניכור אשר משתלט על עולמינו, ובשאיפה להשפיע על הצופים ולכוון אותם לעתיד טוב יותר. 


קצור הציגה במגוון תערוכות בארץ ובעולם, ביניהן גם תערוכות קבוצתיות בתל אביב, פריז, ארה"ב, ברלין וסין. היא השתתפה בביאנלה לצילום שהתקיימה במוזיאון הצ'כי-סיני לאומנות מודרנית (CCCAM), בייג'ינג, וכן בביאנלה לאמנויות יפות וצילום תיעודי בברלין (בעקבות זכייתה במקום הראשון בתחרות הצילום הבינלאומית של פרסי הגאלה. פרטים ליצירת קשר:

דוא"ל - daphna@daphnakatzor.com
טלפון - 072-334-1814
אתר - www.daphnakatzor.com

תערוכות
תערוכה קבוצתית חדשה במגדל המוזיאון, בה יציגו מספר אמנים פסלים, ציורים וצילומים.
12/08/2019 - 15/11/2019
עבודות נבחרות

קורות חיים

השכלה:
לימודי צילום במכללת ויצ"ו חיפה
לימודי מולטימדיה, התמחות בעיבוד צילום ממוחשב ובגרפיקה ממוחשבת

תערוכות:
תערוכות יחיד -
2005 על כנפי הפיסול - תערוכת פסלי קרמיקה וברונזה, תיאטרון היהלום, רמת גן
2003 גלריית ההיכל - תערוכת צילומים מעובדים במחשב ופסלי קרמיקה, היכל התרבות נתניה, כחלק מאירועי חודש האשה הבינלאומי 
2002 תעתוע - תערוכת צילומים מעובדים במחשב, מוזיאון האוניברסיטה, תל-אביב
תערוכות קבוצתיות -
2019 
Itsliquid International Art Show לאמנות עכשווית, ונציה.   
2017 הביאנלה לצילום בשונגהאנג, המוזיאון הצ'כי-סיני לאומנות מודרנית (CCCAM), בייג'ינג.
2016 היבאנלה לאמנויות יפות וצילום תיעודי (Biennial of Fine Arts and Documentary Photography), ברלין. בעקבות זכיה בפרס ראשון בתחרות בין לאומית לצילום אשר נערכה על ידי 'פרסי הגאלה' (The Gala Awards).
Women in the Arts 2010 - צילום מעובד במחשב, מוזיאון האמריקות, פלורידה ארה"ב
2009 
היא והוא - צילום מעובד במחשב ופיסול בברונזה, מרכז עמיעד, יפו
2009 עשר פלוס - פיסול בחימר, גלרינה, בת שלמה
2008 Les Artistes Israéliens - צילום מעובד במחשב והדפס על קנווס, גלריה Atelier Z, פריז
2008 האמנים הישראליים - 
צילום מעובד במחשב והדפס על קנווס, בית אסיה, תל אביב
2007 פורטרט ומסכה - פסלי קרמיקה, גלרינה, בת שלמה
2002 אדמה - פסלי קרמיקה, הגלריה העירונית, נתניה

פרסים:

2019 ציון לשבח בתחרות הבין לאומית ה-14 לצילום של "פרסי פולו" בקטגוריה: "תהליכים אלטרנטיביים" (alternative-processes), במסגרת 'פרסי הגאלה'.

2018 מקום שני בתחרות הבין לאומית ה-11 לצילום של "פרסי פולו" בקטגוריה "תהליכים אלטרנטיביים" (alternative-processes), במסגרת 'פרסי הגאלה'.

2015 פרס ראשון בתחרות הבין לאומית לצילום 'צבעים שולטים' (Primary Colors), במסגרת 'פרסי הגאלה'.

2015 פיינליסטית בקטגוריית נופים ובקטגוריית תהליכים אלטרנטיביים במסגרת המהדורה השמינית של פרסי ג'וליה מרגרט קמרון, במסגרת 'פרסי הגאלה'. זכיהצור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...