גלריות
זוהר ברוריה ברנדס | Zohar bruria Brandes

זוהר ברוריה ברנדס | Zohar bruria Brandes

רקע: ציירת החיה ויוצרת ברמת גן, בוגרת המדרשה לאמנות בבית ברל, למדה במסלולים פרטיים אצל אמנים שונים בארץ. ביצירתה, ברנדס חוקרת את יכולותיו של המדיום הציורי לתאר חוויות מהמציאות, כשהיא עוסקת בהכתבות החברתיות הקשורות בנושאים כמו פמיניזם, נשיות, מיניות, מגדר, והקהילה הלהטבפא"קית. היא יוצרת עבודות מופשטות ופיגורטיביות בקנה מידה גדול, כשהיא משתמשת בבד לא מעובד ולא ממוסגר, ובג'סטות גסות ואקספרסיביות של צבע. בחירות אלו מאפשרות לה למרוד בחוקי הציור הקלאסי, כפי שהנרטיב הציורי מבקש למרוד בתכתיבים החברתיים. היא מושפעת מהסוריאליזם, מגישת ה-bad painting, ומפוסטרים של סרטים מגאנה בשנות ה-80, ובהתאם לכך ציוריה מבטאים נימה של בחינה עצמית, הומור חריף וגרוטסקיות.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

זוהר ברוריה ברנדס | Zohar bruria Brandes 

זוהר ברוריה ברנדס, ילידת 1984, חיה ויוצרת ברמת-גן. בוגרת לימודי אמנות במדרשה בית ברל (2014), וכן למדה במסלולים פרטיים אצל אמנים שונים בארץ (2015-2017).

בעבודותיה, ברנדס חוקרת את יכולותיו של המדיום הציורי להעביר את חוויות המציאות, כשהיא בוחנת את ההכתבות החברתיות של החיים בארץ, ועוסקת בנושאים הקשורים לקהילה הלהטבפא"קית, פמיניזם, מיניות ומגדר. הציורים שלה מהווים תקציר של סצנה, מחשבה או סיפור שחוותה, כאשר היא יוצקת לתוכם אינטרפרטציה אישית, ביקורת, חוות דעת, מחשבות, תהיות וסטיות, ומבקשת לייצג אמירה סרקסטית וחריפה על החיים בארץ. מכיוון שתיעוד הסיטואציות מושפע מהפילטר הפנימי של האמנית, היא עושה שימוש בהומור גרוטסקי חריף וייצוגי גוף, סבל וכאב.

ברנדס יוצרת עבודות מופשטות ופיגורטיביות בקנה מידה גדול, על גבי בד לא מעובד ולא ממוסגר, כאשר היא עושה שימוש גס ופראי גם במשטחי צבע שלה באופן המתכתב עם הציור אמריקאי המופשט של אמצע המאה העשרים. הבחירה בבד, גסות הצבע ומשיכות המכחול האקספרסיביות שלה, מאפשרים לברנדס לחזור לגולמיות הסיטואציות שהיא מתארת, ובאמצעותם היא מערערת על 'חוקי הציור' באותו האופן שבו היא מערערת על סכמות חברתיות ביחס לנשים, נשיות, מגדר וגופניות. ערעור ה'חוקים' הן באופן פיסי - בחומרי יצירתו של הציור, והן מבחינת הנרטיבים המועלים בו, מאפשרים לה לבטא את הכאוס והמלחמה הפנימית הבלתי פוסקת אל מול המבט החיצוני.

העבודות של ברנדס משחקות במרחב הבד ונעות בין הפשטה, השטחה ועומק, כאשר היא משתמשת בחוקי הציור הקלאסי, ובו בזמן מורדת בהם ומתכתבת עם גישת ה-"ציור רע" (Bad painting). ברנדס מושפעת מהזרם הסוריאליסטי, ועל הניסיון של אמניו לחקור את נבכי הנפש וסטיותיה. גם היא, מנסה בעבודותיה לבחון באופן פילוסופי את נפש האדם והתת מודע, ולהעלות שאלות ופרשנויות אישיות בנושאים אלו. השפעה אחרת על יצירתה היא פוסטרים של "bloodywood" - סרטים מגאנה שבאפריקה משנות ה-80, אשר מציגים תקצירי סרטים באופן גרוטסקי, ועוררו את ברנדס למחשבה על האופן שבו היא מבקשת לייצר תיעוד של אירוע. 

ברנדס הציגה בתערוכת הבוגרים של המדרשה (2014), וכן היתה מועמדת לפרס על עבודתה "דרייב-אין". בשנת 2018 השתתפה בתערוכה קבוצתית בחלל 'קן הקוקייה' ביפו. 


פרטים ליצירת קשר: 
טלפון - 050-8649404
דוא"ל - Brandes.zohar@gmail.com
פייסבוק - Zohar brandes
אינסטגרם - Zoharbruriab

תערוכות
עבודות נבחרות

קורות חיים

השכלה:
2017 סדנת אמן, מוטי שמש, תל אביב 
2015-2016 סדנאות אמנים במסגרות פרטיות בארץ 
2011-2014 לימודים במדרשה לאמנות, בית ברל 

תערוכות:
תערוכות קבוצתיות – 
2018 "Play/Ground", גלריית קן הקוקייה, אוצרת: תמרה אדמוני
2014 תערוכת בוגרים, בקמפוס הפקולטה לאמנויות "המדרשה", בית ברל. אוצרי התערוכה: ארז ישראלי ואלונה פרידברג
2006 האגודה, גלריית שורשים, תל-אביב


צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...