גלריות
טלי תמיר | Tali Tamir

טלי תמיר | Tali Tamir

רקע: אוצרת עצמאית המתמחה באמנות עכשווית ובהיסטוריה של אמנות ותרבות ישראלית. בעלת תואר ראשון בתולדות האמנות מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר שני בתולדות האמנות מאוניברסיטת תל אביב, ובימים אלה עובדת על כתיבת הדוקטורט באוניברסיטת תל אביב, אף הוא בחוג לתולדות האמנות. כיהנה כאוצרת במוסדות (גלריה "הקיבוץ", מוזיאון נחום גוטמן לאמנות) וכן פעלה כאוצרת עצמאית, ואצרה תערוכות במוזיאונים המובילים בישראל - ביניהם מוזיאון תל אביב לאמנות, מוזיאון ישראל בירושלים, המשכן לאמנות בעין חרוד, מוזיאון פתח תקווה לאמנות ועוד. במשך 6 שנים ניהלה את תכנית האוצרות מטעם לימודי החוץ של הטכניון. היא הרצתה על אמנות ישראלית במחלקה לאמנות בשנקר, וכעת מלמדת ב"בית לאמנות ישראלית" במכללה האקדמית תל אביב-יפו, ובבית הספר "בסיס".
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

טלי תמיר | Tali Tamir

אוצרת עצמאית המתמחה באמנות עכשווית ובהיסטוריה של אמנות ותרבות ישראלית. בעלת תואר ראשון בתולדות האמנות מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר שני בתולדות האמנות מאוניברסיטת תל אביב, ובימים אלה עובדת על כתיבת הדוקטורט באוניברסיטת תל אביב, אף הוא בחוג לתולדות האמנות.

בין השנים 1994-2004 שימשה תמיר כאוצרת של גלריה "הקיבוץ" בתל אביב, כאשר במסגרת תפקידה עסקה במוטיבים חדשים שהתפתחו באמנות הקיבוצית בעקבות ההפרטה, וכן במשבר האידיאולוגי בתנועה הקיבוצית. אחד מהנושאים המרכזיים שהעסיקו אותה בתערוכות השונות שאצרה במסגרת הגלריה היה המתח בין היחיד לבין הקבוצה. עשור זה של עבודה בגלריה "הקיבוץ" הגיע לסיומו עם התערוכה "לינה משותפת" (2005), תערוכה רבת משתתפים שהתקיימה בביתן הלנה רובינשטיין של מוזיאון תל אביב, ובה סיכמה תמיר את משמעותה ונוכחותה של הקבוצה בתודעתו של היחיד בתרבות הישראלית-ציונית.

בין השנים 2004-2010 כיהנה תמיר כאוצרת של מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, כאשר היא הציגה אמנים בני זמננו לצד עבודתו של גוטמן, והרחיבה את תכני המוזיאון כך שיכללו היבטיםחדשים של מבט עכשווי.

לצד פעילותה כאוצרת במוסדות (גלריה "הקיבוץ", מוזיאון נחום גוטמן לאמנות), פעלה תמיר גם כאוצרת עצמאית ואצרה תערוכות יחיד ותערוכות נושא קבוצתיות במוזיאונים המובילים בישראל, וביניהם מוזיאון תל אביב לאמנות, מוזיאון ישראל בירושלים, המשכן לאמנות בעין חרוד, מוזיאון פתח תקווה לאמנות ועוד. בתערוכות שאצרה הציגו אמנים מרכזיים בשדה האמנות הישראלית, והן לוו בקטלוגים ובדיון תרבותי נרחב.

במשך 6 שנים ניהלה תמיר את תכנית האוצרות מטעם לימודי החוץ של הטכניון. היא הרצתה על אמנות ישראלית במחלקה לאמנות לשנקר, וכעת מלמדת בב"בית לאמנות ישראלית" במכללה האקדמית תל אביב-יפו, וכן בבית הספר "בסיס". נוסף על כך, היא ממשיכה לאצור ולכתוב באופן עצמאי.

ליצירת קשר:
אתר - www.
talitamir.com
דוא"ל - 
tali.h.tamir@gmail.com

תערוכות
עבודות נבחרות
קורות חיים
צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...