גלריות
יאיר גרבוז | Yair Garbuz

יאיר גרבוז | Yair Garbuz

רקע: צייר, מורה, עיתונאי, סופר ואיש תרבות (1945). למד ציור אצל רפי לביא, וכן במכון אבני. ציוריו מזוהים עם סגנון "דלות החומר". לימד לאורך השנים במדרשה לאמנות (שגם ניהל), מכון אבני, מכללת תל-חי ובבצלאל, וכיום מרכז את פעילות התרבות בבית הספר בסיס, ומשמש כיו"ר ועדת רפרטואר בתחום האמנות הפלסטית בסל התרבות הארצי. כמו כן יש לו קריירה ארוכה כסופר וסאטיריקן, כאשר הגיש מדורים שונים בטלוויזיה וברדיו, וכן זכה בפרס סוקולוב לעיתונות. על עשייתו האמנותית זכה בפרס משרד התרבות ומוזיאון ישראל, פרס א.מ.ת, ופרס רפפורט.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

יאיר גרבוז | Yair Garbuz
 (29 בספטמבר 1945)


צייר, מורה לאמנות, סופר, עיתונאי ואיש תרבות ישראלי. גרבוז נולד בגבעתיים, ובהמשך חייו נהיה חבר קיבוץ החורש. בין השנים 1962-1967 למד ציור אצל רפי לביא, אשר נחשב בעיניו למורה-הדרך העיקרי שלו, וכן למד במכון אבני לאמנות בתל-אביב אצל הציירים משה פרופס ויחיאל קריזה. בשנת 1967 הציג תערוכת יחיד ראשונה, ומאז הציג בעשרות תערוכות בישראל ובעולם. ציוריו מזוהים עם סגנון "דלות החומר", בנויים כקולאז'ים ומשלבים סממנים ארס פואטיים, כמו גם ביקורת חברתית והשפעות של אמנות הפופ האמריקאית. 

לצד הציור, גרבוז משמש כמורה לאמנות. הוא החל ללמד במדרשה לאמנות ב-1973, ובין השנים 1997-2011 עמד בראשה. כמו כן לימד במכון אבני, במכללת תל-חי ובאקדמיה לאמנות בצלאל בירושלים, והיום משמש כרכז פעילות התרבות בבית הספר בסיס לאמנות ותרבות. מאז 2006 הוא יושב ראש ועדת רפרטואר בתחום האמנות הפלסטית בסל תרבות ארצי. 

בנוסף לכך, לגרבוז קריירה ארוכה כסופר וכותב בעל נימה סאטירית. תחת שם העט 'י. פולני', הוא היה מכותבי המוסף הסאטירי "דבר אחר" של העיתון "דבר" (מאוחר יותר בידיעות אחרונות), ועל עבודתו זו זכה בפרס סוקולוב לעיתונאות ב-1993. הוא הנחה את תוכנית הסאטירה "אין עם מי לדבר" בערוץ 2, והיה בעל טור בתוכנית הטלוויזיה "תיק תקשורת", בו עסק בתחלואי התקשורת הישראלית, וכן הגיש טורים ומדורים שונים ברדיו ובטלוויזיה בנושאי תרבות וחברה. כמו כן הוא פרסם בעיתונות רשימות הומוריסטיות שונות המבוססות על חייו האישיים, ולימים איגד אותן במספר ספרים. 

בספטמבר 2009 השאיל לכנסת ישראל שתי עבודות, אשר הוצגו בלשכתו של יו"ר הכנסת דאז ראובן ריבלין. מלבד זאת הוא אף עסק בעצמו בפעילות פוליטית - בשנת 2008 הצטרף אל מפלגת אור, ובבחירות 2009 היה ברשימת התנועה של מרצ. במהלך הבחירות לכנסת העשרים (2015), נאם בעצרת בכיכר רבין, ונשא דברים שגררו גינויים מימין ומשמאל כאחד, ונטען כי אף הזיקו למחנה השמאל בתוצאות הבחירות. 

גרבוז זכה בפרס סוקולוב לעיתונות (1994), וכן במספר פרסים על יצירתו האמנותית: פרס משרד התרבות ומוזיאון ישראל לאמנות עכשווית (2000), פרס א.מ.ת (אמנות-מדע-תרבות) (2004), ופרס רפפורט לאמן ישראלי בכיר (2015). 

תערוכות
אשכול תערוכות במוזיאון חיפה לאמנות העוסק בתרבות ה"פייק ניוז". האשכול יכיל 9 תערוכות, מתוכן 4 תערוכות יחיד, ויציגו בהן כ-50 אמנים.
30/03/2019 - 01/09/2019
עבודות נבחרות
קורות חיים
צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...