גלריות
יסמין ברקני רוזנטל | Yasmin Barkani Rozental

יסמין ברקני רוזנטל | Yasmin Barkani Rozental

רקע: ציירת ריאליסטית בוגרת המדרשה לאמנות, ותלמידת סטודיו התחנה לציור ריאליסטי ופיגורטיבי. ברקני רוזנטל עובדת בטכניקת שמן על בד, כאשר היא שואבת השראה מעולם הצילום - היא מציירת אנשים מסביבתה הקרובה, תוך ניסיון ללכוד בציורי הזמן את אותם הרגעים הקטנים והחולפים שנתפסים גם בעין המצלמה. עבודותיה משלבות את סגנונה הריאליסטי המוקפד, יחד עם ציור מופשט ואקספרסיבי יותר. היא מתמחה בציורי פורטרט, ויוצרת גם ציורים בהזמנה אישית, כמו גם מלמדת ציור ריאליסטי בסטודיו שלה בשפיים.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

יסמין ברקני רוזנטל | Yasmin Barkani Rozental

ציירת ריאליסטית בוגרת המדרשה לאמנות, ותלמידת סטודיו התחנה לציור ריאליסטי ופיגורטיבי. ברקני רוזנטל עובדת בטכניקת שמן על בד, כאשר היא שואבת השראה מעולם הצילום. היא מציירת אנשים מסביבתה הקרובה, תוך ניסיון ללכוד בציורי הזמן את אותם הרגעים הקטנים והחולפים שנתפסים גם בעין המצלמה. עבודותיה משלבות את סגנונה הריאליסטי המוקפד, יחד עם ציור מופשט ואקספרסיבי יותר. כך היא יוצרת ניגוד מרשים שבין שני קצוות, המעורר בצופים מתח והרמוניה בו זמנית. היא מתמחה בציורי פורטרט, ויוצרת גם ציורים בהזמנה אישית. 

מאז ומתמיד, תהליך העבודה של ברקני רוזנטל נע מהדמות אל עבר החלל שסביבה, כאשר לעיתים היא מקיפה את הדמות במקום או נוף, ולפעמים מותירה אותה בחלל ריק. בכל מקרה, הרקע הסובב את הדמות הוא משני לה ונועד לתמוך בה בלבד. כציירת ריאליסטית, בשנים האחרונות ברקני רוזנטל התנסתה בבחינת גבולותיה האמנותיים, ובתהליך יצירה הפוך מזה שהיא רגילה אליו. היא פנתה לציור מופשט יותר ואקספרסיבי, אשר יש לה הרבה פחות שליטה בו. בניגוד לאופן הציור הריאליסטי בו היא מניחה כל טיפת צבע במקומה המיועד, כעת החלה לשפוך צבע תעשייתי על בד ולראות מה קורה איתו, כיצד הוא נע ומשתנה גם לאחר שהניחה אותו וכיצד לא ניתן לצפות את המנח הסופי שלו. בתוך כך היא גילתה שבראש ובראשונה היא עודנה ציירת ריאליסטית, כאשר הצבע המופשט משמש כרקע ואילו היא חוזרת לעסוק באופן מדוייק יותר בדמויות שהיא כה מיטיבה לתאר.

ברקני רוזנטל יוצרת בסטודיו שלה בשפיים, שם היא גם מעבירה שעורים פרטיים בציור ראליסטי. היא הציגה בתערוכות ויריד אמנות רבים ברחבי הארץ, כאשר בין היתר השתתפה בשלושה יריד צבע טרי (צבע טרי 3, 4, וצבע משפחתי). היא הציגה בתערוכה הסודית של בנק לאומי, בגלריה שלוש ובגלריה רו-ארט בתל אביב, ובשנת 2017 הציגה תערוכת יחיד בשם “Halina in the water”, בגלריית Art&About שבעמק חפר. 

ליצירת קשר:
yasminbarkanir@gmail.com
yasminbarkani.com

תערוכות
תערוכת יחיד לציירת יסמין ברקני רוזנטל בגלריה עומר תירוש ביפו, בה תציג ציורים המשלבים בין סגנון ריאליסטי ובין סגנון אקספרסיבי מופשט, ומבטאים את מהלך הצמיחה האישית שעברה ביחס ליצירתה בשנים האחרונות.
21/06/2018 - 11/07/2018
עבודות נבחרות

קורות חיים

השכלה:

2016 בית ספר 'התחנה', סטודיו לרישום וציור פיגורטיבי, תל אביב
2004-2008 תואר ראשון בחינוך ואמנות, עם התמחות בציור, המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל

תערוכות:
תערוכות יחיד - 
2018 - "רקע", גלריה עומר תירוש, יפו. אוצרת: מור רשף סיוון. 

2017 - “Halina in the water”, גלריית Art&About, עמק חפר
2017 - בית וויל, כפר שמריהו
2012 - תערוכת בגלריה 'המגדל', שפיים
2008 - גלרייה גן שמואל
2008 - בית גבריאל בכינרת

תערוכות קבוצתיות - 
2017 - גלריית Art&About, עמק חפר
2015 - צבע משפחתי, יריד אמנות עכשווית, תל אביב
2012 - "שוקרן", בגלריה שלוש, תל אביב
2011 - צבע טרי 4, יריד אמנות עכשווית, תל אביב
2010 - צבע טרי 3, יריד אמנות עכשווית, תל אביב
2009 - תערוכה קבוצתית בגלריה רו-ארט, תל אביב
2008 - תערוכת "Blonds", הגלריה העירונית רמת השרון
2008 - התערוכה הסודית, בנק לאומי
2008 - תערוכת בוגרים, המדרשה הפקולטה לאמניות, מכללת בית ברל

אוספים:
2010 - אוסף פרטי
2009 - 
אוסף פרטי 
2008 -
אוסף האמנות של "הארץ"
2007 - אוסף האמנות של "הארץ"                                                     

צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...