גלריות
יעל דרייזין | Yael Dryzin

יעל דרייזין | Yael Dryzin

רקע: ציירת ילידת 1986, חיה ויוצרת בישראל. בוגרת לימודי אמנות בבצלאל, ובנוסף לכך למדה במסגרות פרטיות שונות, בין היתר אצל האמנים אלי שמיר, ארם גרשוני, ישראל הירשברג וסיגל צברי. יוצרת בטכניקה של שמן על עץ או על בד, ומתמקדת בחווית החיים הנשית. עבודותיה נשענות על המסורת הענפה של ציור נשים בתולדות האמנות, אך גם מכוונות באופן מודע לרבדי המשמעות העכשוויים של תפיסת הנשיות וייצוגה בדימויים בתרבות הנוכחית.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

יעל דרייזין | Yael Dryzin

ציירת ילידת 1986, חיה ויוצרת בישראל. דרייזין היא בוגרת לימודי אמנות בבצלאל, ובנוסף לכך למדה במסגרות פרטיות שונות, בין היתר אצל האמנים אלי שמיר, ארם גרשוני, ישראל הירשברג וסיגל צברי.

דרייזין יוצרת בטכניקה של שמן על בד או על עץ, בהמשך למסורת אמנותית רבת שנים. העבודות שלה מתאפיינות בריבוי פרטים ציוריים וטקסטורות, כאשר במהלך השנים נעו יותר לכיוון טשטוש גבולות בין כתמי הצבע תוך שמירה על הניואנסים העדינים של כל כתם בפני עצמו. כמו כן, בעוד שבעבודותיה המוקדמות ניתן לראות צבעוניות עזה, עם השנים ערבוב הצבע נהיה מהותי בעבודות, ויחד איתו הרצון לדייק את הצבעוניות יותר ויותר. מהלכים אלו של השינויים בכתמיות ובצבע של העבודות מביאים להפרדה חדה פחות בין הדמות המתוארת בציורים לחלל בו היא נמצאת, כאשר בסדרות מסויימות הדמות וסביבתה נדמות כמעין ישות בלתי נפרדת. בעבודותיה, דרייזין מתארת לרוב מושגים הקשורים בנשיות, טבע, זמן וחלל, כשהיא מתייחסת לדימויים כמו בית, אור, טמפרטורה, ריבוי, טקסטורות ועוד. היא שואפת לבטא בציור את המורכבות של חומרים שונים, ומבקשת לייצג חוויות ומצבים כמו אלו של חום גוף, לחות או אפילו האוויר שעומד בינה ובין האובייקט שהיא מתארת.

דרייזין פועלת מתוך העניין שלה בחווית החיים הנשית, אל מול ייצוגן של הנשים בתולדות האמנות, ולצד הדימויים האינסופייים המעצבים את תפיסת ה'נשיות' בתרבות הנוכחית. באופן זה, עבודותיה נשענות על המסורת האמנותית הענפה, אך גם מכוונות באופן מודע לרבדי משמעות עכשווים. היא שואבת השראה מקהילת הנשים שסובבת אותה, ומציירת במעגלי תמיכה נשיים או באופן אינטימי אשר חושף את הנשים המתוארות בסביבתן המיידית. העשייה האמנותית שלה מושפעת מהמציאות החיצונית שלה, כמו גם מזו הפנימית, ותוך ניסיון ליישב את הפערים בין השתיים. העבודות שלה משקפות את התובנות המשתנות שלה בנוגע למהו ציור ומהו תפקידו בחייה. עוד אלמנט חשוב בעבודות הוא נקודת המבט של דרייזין בציורים - פעמים רבות היא מוציאה את עצמה מחוץ לציור, כשהדמות מפנה אליה את גבה או מתוארת ממבט על. המרחב הציורי הוא חברי ומזמין, ופעמים רבות ישנו מגע בין הדמויות המצויירות, אבל הקומפוזיציה מרחיקה ממנה את הציירת את הצופה למעגל חיצוני יותר. באותו האופן, ציורי המודל הפרונטליים שלה מתארים את הדמות תמיד כשקועה ומהורהרת, בתוך עולמה הפנימי וללא קשר עין ישיר עם הציירת או הצופה. 

דרייזין הציגה תערוכת יחיד במרכז המוזיקה ע"ש עדן תמיר בעין כרם, וכן השתתפה בתערוכות קבוצתיות שונות, ביניהן במוזיאון הכט של אוניברסיטת חיפה, מוזיאון היכל שלמה בירושלים, 'סלון הקובייה' בירושלים, ויריד "צבע טרי" 9. 

פרטים ליצירת קשר:
אתר - www.Yael-Dryzin.com
מייל - yaelidryzin@gmail.com
טלפון - 0546894293
סטודיו - הכלניות 10, עמיקם

תערוכות
עבודות נבחרות

קורות חיים

השכלה: 
2017 סדנת אמן עם האמנית סיגל צברי
2017 תוכנית מאסטר קלאס עם ישראל הירשברג וסוזן ג'יין וולפ בצ'יביטה קסטלנה, איטליה
2017 סדנת אמן עם האמן ארם גרשוני
2015 סדנת אמן עם האמן אלי שמיר
2014 תואר B.F.A האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל המחלקה לאמנות

תערוכות:
תערוכות יחיד - 
2014 מרכז המוזיקה ע"ש עדן תמיר עין כרם, עין כרם

תערוכות קבוצתיות - 
2017 "סלון הקובייה", מתחם הקובייה, ירושלים
2016 TRACES, גלריה מרכזית, תל אביב. אוצר: דורון פורמן
2015 "סלון הקובייה" מתחם הקובייה, ירושלים
2014 מוזיאון היכל שלמה, ירושלים
2014 תערוכת הבוגרים הנבחרים, גלריה "זימאק", תל אביב 
2014 תערוכת בוגרים בבצלאל. אוצר: אבי סבח
2014 תערוכה על שם ראול ולנברג בית שגריר שוודיה, הרצליה פיתוח
2011 רשת תחנות לאמנות עכשווית, גלריה עירונית רמלה. אוצר: דוד וינשטיין
2004 תערוכה קבוצתית במתחם אמנים, יקנעם עלית
2002 מוזיאון הכט אוניברסיטת חיפה

ירידים ומכירות - 
2017 חממת האמנים, יריד צבע טרי לאמנות עכשווית, מוזיאון הטבע, תל אביב. אוצרת: רז שפירא
2015 מכירה פומבית, גלריה "מונטפיורי", תל אביב

צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...