גלריות
יפעת גלעדי | Yifat Giladi

יפעת גלעדי | Yifat Giladi

רקע: נ. 1975, היא אמנית וידאו, מורה, יוזמת ופעילה בקבוצת אמני חנינא . בוגרת לימודי המשך במדרשה לאמנות - בית ברל (2008), המכון האקדמי-טכנולוגי חולון .B.Sc בעיצוב ואמנות (2004), לימודי אמנות בבית הספר לאמנות SVA – School of Visual Arts, ניו יורק (2000).
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

יפעת גלעדי

עבודותיי עוסקות בהתבוננות, לכידה ותיעוד מערכות יחסים הדוחקות את גבולות ה"נורמטיבי".

אני מתעדת ועוקבת אחרי דמויות, בני אדם קרובים או סיטואציות שנקרות בדרכי, באמצעות מצלמה בעלת נוכחות מינורית ככל האפשר, הנוללא שימוש בעזרים או אנשי צוות וזאת כדי לאפשר תיעוד הדומה במידת האפשר לתיעוד בעלי חיים בטבע, כך שהדמות המצולמת לא חשה מאוימת או חשופה. 
הנושאים שמעסיקים אותי הם בחינת גבולות ודפוסים במערכות יחסים, והדבר לעיתים כרוך במידת סיכון מסוימת שהיא חלק בלתי נפרד מיצירת העבודה.
אני שואפת לכך שהסובייקט או הארוע המצולם יהיה בטווח שמחוץ לאזור הנוחות,  והתוכן יחשוף מציאות המשקפת תופעה חברתית, פוליטית, או תרבותית. עבודה  על פרויקט נעה על ציר זמן של בין חצי שנה לשלוש שנים, על מנת לאפשר מערכת יחסים עמוקה ביני לבין המצולמים, המזמנת עדויות ותכנים נוספים.

העבודות נוצרות לאט ועוקבות אחר מושא הצילום בקצב זמן הקרוב לזמן אמת ולא כופות או דוחסות עניין מלאכותי ליצירת קליימקס. הקלימקס מגיע, אם בכלל, באופן טבעי. הנרטיב נקבע בעריכה. המקומות בהם אני מצלמת הם לרוב מקומות בהם הגיבורים נמצאים בטריטוריה הטבעית שלהם, באופן זה אני קרובה ומשקפת את המציאות בה הם חיים. 

לעיתים אני בוחרת בעמדות התבוננות אשר מפרקות את המוסכמות החברתיות המוכרות, ומחזירה אותם לתוך השיח החברתי הלגיטימי בכך שאני הופכת תיעודים אלא לאובייקט אמנותי בתוך קונטקסט הגלריה או המוזיאון.
לדוגמא, בסרט "לימבוקארד", נקודת המוצא שלי כ'נערת ליווי' אפשרה לי לחצות גבולות ומוסכמות ולהציע נקודת מבט נוספת תוך שיתוף הצופה לדבר פשע, כמו כן בסרט 'הסיפור עם הבחורה', בו התמסרתי למערכת יחסים מיוחדת ואינטימית עם מציצן סדרתי.  העבודות מזמנות מבט ביקורתי, אמפאטי, ואחר.
במצבים אלה מתפקדת מצלמת הווידאו הצמודה אלי  כ'קופסא שחורה'  כ'אוזן קשבת', כ'שותפה לדבר עבירה',  ולעיתים  אף כ'נשק', אשר במקום לתקוף את הסיטואציה או לבקר אותה, מכילה אותה אל תוך החומר המצולם ומשמשת איום פוטנציאלי.

יצירת קשר:

052-3557527

Yifatgiladi@gmail.com

 
תערוכות
תערוכה קבוצתית הנוגעת במערכות יחסים כושלות
13/05/2016 - 04/06/2016
עבודות נבחרות

קורות חיים
צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...