גלריות
ללי כץ | Lali Katz

ללי כץ | Lali Katz

רקע: ילידת 1973, ללי כץ הינה ציירת פיגורטיבית אשר חיה ויוצרת בתל אביב. כץ הינה בוגרת מכון אבני בתל אביב (2008), וכן למדה באופן פרטי עם ציירים ישראלים מובילים. היא מציירת בסגנון פיגורטיבי ואקספרסיבי, ועוסקת באובייקטים שנוגעים לה באופן רגשי, אותם היא משלבת בתוך עולמה האמנותי.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

ללי כץ | Lali Katz

ציירת פיגורטיבית ילידת 1973. כץ גדלה בלוס אנג'לס, אך מאז שנת 2000 היא חיה ויוצרת בתל אביב. כץ הינה בוגרת מכון אבני בתל אביב (2008), וכן למדה באופן פרטי עם ציירים ישראלים מובילים.

כץ מציירת בסגנון פיגורטיבי ואקספרסיבי, ועוסקת באובייקטים שנוגעים לה באופן רגשי, אותם היא משלבת בתוך עולמה האמנותי. היא  נוהגת לעבוד בפורמטים קטנים יחסית, שמאפשרים לה לסמן ולהדגיש את מאפייני מושאי הציור באמצעות קומפוזיציה וצבע. היא מניחה את הצבע על הבד בפשטות אינטואיטיבית, שמאפשרת לה לתפוס באופן אותנטי יותר את מהותו של האובייקט שמולה. 

ביצירתה, כץ חוקרת את מערכות היחסים והקשרים בין אנשים, חפצים וחיי היום-יום, והיא שואבת השראה מהכנסת הקשרים הללו אל תוך עולמה. לתפיסתה, כל אחד מאיתנו מהווה דימוי של נסיבות חייו, כשהוא משקף החוצה את האמת הפנימית שלו ומתפקד כמראה לסובביו. כץ מציירת פורטרטים של אנשים אקראיים ושל חפצים בהם היא נתקלת בחייה היומיומיים, ובד"כ מדובר באובייקטים שהיא נמשכת אליהם ובעלת מטען רגשי כלשהו כלפיהם. באופן זה, הציורים מתפקדים במובן מסויים כמו יומן אישי, כאשר במקום לכתוב על הדברים שמרגשים אותה כץ מציירת אותם. בתהליך היצירה שלה, ראשית כץ מתוודעת למושאי הציור, ובמהלך אקט הציור עצמו היא משחזרת את הפרשנות הראשונית שלה לגביהם, כשהיא נמהלת במערכת היחסים החדשה שנרקמה. בין אם היא מציירת חברה קרובה או אדם אקראי, נוכחות האדם שהיא מציירת מוציאה ממנה תמיד חמלה ורגש המוצאים את ביטויים בציור. 

כץ תופסת את הציור כשמשהו שיש לשאוף אליו, כאשר להיעשות צייר/ת אינו הישג שמגיע בן לילה אלא שיאו של תהליך עבודה שנמשך חיים שלמים. מדובר בשנים של אש פנימית ורצון עז לבטא את התשוקה בצבע וצורה. זהו בראש ובראשונה תהליך רגשי, שדומה להימור - ההתרגשות, הפחד והאנרגיה, ובסופם רגע האמת בו כל האלמנטים מתחברים לכדי רגע אחד, בו היצירה נעשית ולו דימוי בודד של הצייר היוצר אותה. 

כץ הציגה במגוון תערוכות בארץ, ביניהן במוזיאון יפו, סלון הקובייה בירושלים, גלריה משונע בת"א, Gebo Art Space בת"א ועוד. כמו כן השתתפה בתערוכת המכירה 'לחם ושושנים' בשנת 2013 מתחם קסטיאל בת"א. 

פרטים ליצירת קשר:
דוא"ל - lalipopkatz@gmail.com
אתר - www.lalikatz.com

תערוכות
עבודות נבחרות

קורות חיים

השכלה:
2008 סיום תואר במחלקה לאמנות חזותית במכון אבני 
לימודי המשך עם צייירים ישראלים עכשווים בולטים

תערוכות:
תערוכות יחיד - 
2011 ציורים, קפה ג'ורג', ת"א

תערוכות קבוצתיות - 
2018 פליטים, הבית האדום בשכונת שפירא, ת"א. אוצרת: הגר שפירא
        פרח נתתי לנורית, גלריה בן עמי, ת"א. אוצר: יוחנן הרסון
2017 תערוכת ציורים בסלון הקוביה, ירושלים. אוצרות: אלה כהן ודן אורימיאן
2014 שמצלאל תערוכת סטודנטים, גלריה משונע, ת"א. אוצרת: נטליה זורבובה
        מיני ארט-ישראל, מוזיאון יפו. אוצרת: לימור מרגוליס
2013 לחם ושושנים, מתחם קסטיאל, ת"א. אוצרת: תמי ברקאי
2012 בעקבות הצבע, Gebo Art Space, ת"א. אוצר: יוחנן הרסון
2010 זהות, קפה החשמל, ת"א

צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...