גלריות
מאיה זהבי | Maya Zehavi

מאיה זהבי | Maya Zehavi

רקע: נולדה בקיבוץ עין חרוד מאוחד בשנת 1982. חיה ויוצרת בתל אביב. סיימה בהצטיינות לימודי אמנות במדרשה לאמנות (2016). עובדת במחלקת הצילום במדרשה לאמנות. עוסקת בצילום ופיסול
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

הצהרת אמנית

בעקבות הבנה שהדימוי הצילומי אינו תמיד מספיק לי וכי אני מחפשת משהו פיזי, שלא קיים בדימוי אלא בחומר, נולד אצלי רצון לייצר צילום שחוצה את גבולות הדו- ממד, לוקח אחריות על החלל ומתפקד כאינסטליישן.
מתוך ניסיון להתמודד עם הקשיים שמציב מדיום הצילום אני מבקשת לבחון את גבולות המדיום, על ידי הפניית מבט אל המכניקה שלו ומנגנוניו ועל ידי הרחבה שלו לפיסול.
העבודות נעות בטווח שבין עיסוק מדיומאלי לנרטיבי ופועלות במרחב של מתיחת המנעד בין הקיום המטפיזי, כלומר עיסוק באור וזמן, לקיום הפיזי ועד להקצנה של צילום כפסל. 

אני מצלמת במצלמות אנלוגיות, בפורמטים בינוניים (6X4.5  ו-6X7) ובפורמט גדול (4X5) .
תהליכי הפיתוח וההדפסה הם חלק בלתי נפרד מתהליך העבודה והמחקר שלי ומתוכם נולדו מספר עבודות.
אלמנטים כמו סוגי ניירות, חומריות הדף והאופי שלו, פעולת ההדפסה, לכלוכים ושריטות והחיבור בין המצע לדימוי מהווים חלק מהותי בעבודתי והנראות של הדימוי מושפעת מהתכונות של הנייר כחומר באופן מובהק במספר עבודות. 
מלבד העיסוק הישיר באור, שלעתים מוחק ולעתים מגלה, מופיע כחומר גלם או כאמצעי לתיעוד הפעולה, העבודות מגלמות בתוכן ממד של אלימות, בין אם בדימוי הישיר או בפעולה אלימה שנעשתה על הנייר ועוסקות בשאלות הקשורות באינטימיות, מאזני כוחות, החפצה, הסתרה וגילוי. 
עולם הדימויים שלי מתקיים במרחב שבין צילום סטודיו לצילום ישיר והוא מורכב מדימויים שהתוכן או המניע ליצירתם הוא בדרך כלל תגובה למפגש שלי עם המציאות.

אני מנסה לייצר עולם דימוים ותוכן שמהדהד בין המציאות היומיומית למציאות מדומיינת. מהעולם הפיזי המוכר לנו לעולם של מסתורין ותהייה, בין אם אודות הנרטיב או אודות המכניקה הצילומית והפעולה שנעשתה.
כך או כך העבודות, מבחינתי,  הן תוצר של מקריות, אינטואיציה, הקשבה והתבוננות. בדיקה וחיפוש אחר המפגש בין החומר לדימוי הצילומי, בין הנייר למודפס עליו, בין הדו-ממד לתלת ממד (וחוזר חלילה) ובין העולם הנרטיבי לעולם של כימיקלים, מדפסות, ניירות וסרטי צילום. 

פרטי יצירת קשר:

mayazehavi1@gmail.com

תערוכות
תערוכת יחיד למאיה זהבי, המציגה עבודות צילום אשר חושפות עולם חידתי וחד פעמי, ובוחנות מחדש את אופני הייצוג.
24/08/2017 - 30/09/2017
עבודות נבחרות

קורות חיים
צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...