גלריות
נעמי רבגד | Noami Ravgad

נעמי רבגד | Noami Ravgad

רקע: אמנית רב תחומית ילידת יפו, אשר חיה ויוצרת ביבנה ומתמחה בפיסול קרמי. רבגד אוטודידקטית בהכשרתה, אולם במהלך חייה עסקה במגוון תחומי אמנות כאשר המרכזי שבהם הוא הפיסול הקרמי. בשלוש השנים האחרונות היא לוקחת חלק בצוות אמני קרמיקה בבית בנימיני, בהנחיית האוצרת רויטל בן אשר פרץ. תהליך העבודה של רבגד נובע מהתבוננות פנימית המציפה בה רגשות, תחושות ומחשבות, כאשר היא עוסקת בעיקר בנושאים של נשיות, אמהות ושבריריות החיים. היא יוצרת עבודות פיסול מופשטות ברובן, המאופיינות בצבעוניות מונוכרומטית, תוך שימוש בחומרים כגון מתכת, מוצרי טקסטיל, עץ ועוד.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

נעמי רבגד | Noami Ravgad 

אמנית רב תחומית ילידת יפו, אשר חיה ויוצרת ביבנה ומתמחה בפיסול קרמי. רבגד בעלת תעודת הוראה, בעלת תואר ראשון בתולדות האמנות ובחינוך וכן תואר שני בחינוך, ועסקה שנים רבות בהוראה במכללת לוינסקי לחינוך. כאמנית היא אוטודידקטית בהכשרתה, כאשר במהלך חייה עסקה במגוון תחומי אמנות, ובשנים האחרונות העמיקה את העיסוק בפיסול הקרמי באופן מקצועי. בשלוש השנים האחרונות היא לוקחת חלק בצוות אמני קרמיקה בבית בנימיני, בהנחיית האוצרת רויטל בן אשר פרץ. 

תהליך העבודה של רבגד נובע מהתבוננות אינטרוספקטיבית המציפה בה רגשות, תחושות ומחשבות, כאשר החומר הוא כלי המשמש אותה לביטוי עולמה הפנימי. ההתבוננות מובילה אותה למקומות כואבים - כמו למשל ההבנה כי החיים אמנם מתחילים ביצירה מושלמת, אך הולכים ונסדקים עד לכדי כמילה מוחלטת. כך, עבודותיה משקפות את אותם רחשים פסימיים ואופטימיים העולים בה לנוכח הבנות כגון אלו. ההכלה של הרגשות הללו יחדיו, של הצמיחה ושל הכמילה, מאפשרת לרבגד לקבל את מורכבות החיים ובמקביל מפרה את תהליך יצירתה. כך לדוגמא, השברים שהיא מייצרת בעבודותיה הפיסוליות מבטאים גם נקודות אור, מקור חיים וצמיחה, ואתגרים המובילים ללמידה ולחיפוש אחר פתרונות ודרכי חשיבה אחרות. לצד העיסוק בשבריריות החיים, יצירתה רבגד נוגעת גם בנושאים של נשיות ואמהות. היא מתייחסת לנשיות כעולם של ניגודים, ועוסקת רבות בדואליות הטמונה בה - החוזק והעוצמה לצד החולשה, הרכות והכניעות, הכמיהה לחופש אל מול הרצון להתכנסות. 

מהלך היצירה של רבגד, המתבסס על אותה נביעה פנימית, מוביל אותה באופן אינטואיטיבי אל היצירה המופשטת, בעוד שרכות החימר מאפשרת לה ליצור באופן מקרי, ספונטני ומשוחרר. עבודותיה מאופיינות בצבעוניות מונוכרומטית בגוני לבן, חום, אפור ושחור, אשר מתקבלת תוך שימוש בחומרים כגון מתכת, מוצרי טקסטיל, חבלים, עץ ועוד. בנוסף לכך, היא עובדת גם עם תחמוצות כמו מנגן וקובלט, ועושה שימוש בגלזורה שקופה בלבד. 

רבגד הציגה במספר תערוכות בגלריה יבנה, ביניהן תערוכת יחיד "שברי אור" בשנת 2018.

פרטים ליצירת קשר:
טלפון - 
050-2288993
דוא"ל - 
noamirav@gmail.com

תערוכות
תערוכת יחיד לנעמי רבגד בה היא מציגה מיצב בחלל הגלריה, אשר כולל דמויות מוקטנות העשויות מחומר קרמי. המיצב של רבגד עוסק בסוגיות הנוגעות לאופיו של הקיום מלידה ועד כיליון, השתנותו של הגוף, והקשר שבין גוף ורוח, כל זאת מנקודת מבט נשית.
03/01/2019 - 02/02/2019
עבודות נבחרות

קורות חיים

השכלה:
1987 לימודי תולדות האמנות, אוניברסיטת תל אביב

תערוכות:
תערוכות יחיד - 
2018 "שברי אור", גלריה לאמנות יבנה, אוצר: רוני ראובן.
תערוכות קבוצתיות - 
2017 "סכי עיניים", גלריה לאמנות יבנה, אוצר: רוני ראובן.
2017 70 שנה ליבנה, גלריה לאמנות יבנה, אוצר: רוני ראובן.


צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...