גלריות
עידית שגיא | Idit Sagi

עידית שגיא | Idit Sagi

רקע: אמנית רב תחומית ילידת 1972, למדה במדרשה לאמנות בבית ברל. יצירתה מושפעת מן הטבע ומן האמנות האקולוגית, כמו גם מתרבויות קדומות ובפרט התרבות האינדיאנית. כמו כן עידית מלמדת אמנות בתהליך מותאם אישית.
  • אודות
  • תערוכות
  • עבודות נבחרות
  • קורות חיים
  • צור קשר
אודות

עידית שגיא

אמנית רב תחומית ילידת 1972, אשר חיה ויוצרת בישוב אורנית. למדה במדרשה לאמנות בבית ברל. יצירתה מושפעת מן הטבע ומן האמנות האקולוגית, וכן מן האנשים שהיא פוגשת במהלך דרכה היצירתית. מקור השראה משמעותי נוסף עבורה הינו תרבויות קדומות, בדגש על התרבות האינדיאנית, אשר מוטיבים רבים שלה ניכרים בעבודות של עידית. דרך מחקר התרבויות הקדומות הללו וההתבוננות בהן, עידית מבקשת לרענן את ראיית המציאות העכשווית בה היא חיה.

החלק הארי של יצירתה מתבסס על ציור ורישום במגוון חומרים, בניהם: נייר, טפטים ישנים, בדים לא שגרתיים, פסולת מעובדת וחפצים ישנים שנעשתה להם ״הסבה מקצועית״, כמו צלחת חד פעמית מנייר תירס. כחלק מהיצירה האמנותית שלה, עידית משתדלת שלא לעבוד עם חומרים מזיקים לסביבה, ולכן הפסיקה לצייר בשמן, למרות אהבתה הגדולה למדיום. בנוסף עידית גם עוסקת בצילום, ובשנים האחרונות אף יוצרת מוסיקה. באופן זה היא משכללת שוב ושוב את מכלול יצירתה.

בנוסף, עידית מלמדת אמנות בתהליך מותאם אישית, אשר מטרתו לשכלל את היכולות הטכניות ולחדד את אופני הביטוי האישי. בין היתר, לימדה אמנות בחטיבת ביניים ועבדה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. כמו כן, עידית הקימה ותפעלה סדנת פיסול בבטון ובפסולת בישוב אורנית, אשר שילבה התנדבות בפיסול סביבתי ושמירה על איכות הסביבה. עידית מלמדת ציור באופן יחודי, כאשר בראש ובראשונה היא מכוונת אנשים ליצור ממקום נינוח ומחובר, שמאפשר תהליך יצירה ללא שיפוט וביקורת. 

הצהרת אמן: "מאז שאני זוכרת את עצמי, הוקסמתי מאמנות ומהיכולת ליצור ולתרגם רגש למסר, דרך חומר.  בעבר ראיתי באמנות תחום הנגיש ליחידי סגולה ובשל כך נמנעתי ממנו. עם הזמן נכנעתי לידיי שביקשו ליצור והעזו לממש. ככל שצללתי אל תוך עולם האמנות, התברר לי כי הכלי הזה טמון בכל מי שנפשו מבקשת להגיע אליו".

 

פרטי יצירת קשר:  
www.iditsagi.co.il  
iditsagi@gmail.com
054-7740761

תערוכות
עבודות נבחרות

קורות חיים
צור קשר
  • ...Loading...
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...