גלריות

אמני רחוב וגרפיטי

אנה קוגן | Ana Kogan

ציירת המתמחה בציורי קיר במגוון רחב של טכניקות וסגנונות. קרא עוד
0545842638
בעלות שיחה רגילה *

אמנות רחוב או כפי שגם ניתן לכנותה, אמנות אורבנית היא אמנות ויזואלית אשר נוצרת ומוצגת במרחב הציבורי ביוזמת האמנים עצמם. זו אמנות אשר מושפעת וחיה בתוך הסביבה העירונית. האנשים, סוגי המדיה ותכני העבודות נוצרים כתגובה לתרבות האורבנית ויצירות האמנות משתלבות בארכיטקטורה העירונית. השימוש בחומרים באמנות רחוב כולל ציור על בסיס ריסוס ספריי, שימוש בשבלונות (סטנסילים), שימוש בטקסט, צבעי קירות, פיסול גרילה, שימוש במדבקות ופוסטרים או הדבקת ציורי נייר שהוכנו מראש.

אמנים אשר בוחרים ליצור ולהציג את עבודותיהם ברחוב לרוב עושים זאת על מנת להביע את עצמם ללא תלות בעולם האמנות הממוסד. אך עם זאת יש אמנים שפועלים במקביל כאמני רחוב ואמנים פורמליים. מכיוון שעבודות רבות נעשות ללא אישור מהרשויות לרוב האמנים יוצרים אותם בחשאיות, בשעות הלילה. בגלל המורכבות הטכנית שבביצוע העבודות ומבחינת זמן העבודה, הסיכונים וקנה המידה הגדול, רבים מהאמנים בוחרים לעבוד בקבוצות. קולקטיבים של אמנות רחוב בדרך כלל חותמים על העבודה בשם הקבוצה ללא קרדיט לאמן יחיד. אמני רחוב רבים מעדיפים לשמור את זהותם בסוד וכך התגבש הנוהג להשתמש בכינויים ושמות בדויים. 

אמנות רחוב החלה להתבסס כז'אנר אמנותי עכשווי בתחילת שנות השמונים בארה"ב ואירופה מתוך אמנות הגרפיטי, בדגש על כתב כאמצעי הבעה ומחאה במרחב הציבורי. יש להדגיש  שגרפיטי שמטרתו העיקרית היא השחתה או סימון טריטוריאלי אינם נחשבים לאמנות רחוב.

למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...